Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Linas Linkevičius: Baltijos ir Beniliukso šalys pritaria sankcijų Rusijai išplėtimui

Linas Linkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Linas Linkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltijos ir Beniliukso šalys sutaria, kad reikia išplėsti šiuo metu Rusijai taikomas sankcijas įtraukiant daugiau asmenų į vadinamąjį juodąjį sąrašą, taip pat pritariama naujų sektorinių sankcijų įvedimui, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Tai ministras teigė trečiadienį, po susitikimo Taline su Baltijos ir Beniliukso valstybių užsienio reikalų ministrais, kur aptartas tolesnių sankcijų Rusijai klausimas rengiantis Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybai bei neformaliai Europos Vadovų tarybai.

Esminis tikslas – „juodojo sąrašo“ išplėtimas

„Be abejo, daugiausia laiko buvo skirta krizei, susijusiai su tuo, kas vyksta Ukrainoje. Galiu pasakyti, kad yra bendras supratimas, kad reikalingos papildomos sankcijos, sąrašai turėtų būti išplėsti ir, mūsų manymu, ne tik tie separatistai, bet ir atsakingi asmenys iš Rusijos, nuo kurių priklauso situacija. Bendra nuomonė yra, kad to (kas yra dabar) tikrai nepakanka ir kad turi būti įtraukti atstovai iš Rusijos“, – BNS sakė ministras.

L.Linkevičiaus nuomone, esminis Vakarų tikslas turėtų būti būtent „juodojo sąrašo“ išplėtimas, nes dabar taikomos sektorinės sankcijos „yra efektyvios“. Ministras pripažino, kad vis dėlto „būtų gerai“ svarstyti jų išplėtimą – ministrai, anot jo, taip pat neprieštaravo šiam siekiui.

„Jos yra įmanomos, darbai turi vykti. Praėjusį Ministrų tarybos posėdį mes kaip tik ir sutarėme, kad tęsis visas darbas, kuris iki šiol vyko. Ten pavartoti žodžiai „priemonės“, bet puikiai žinome, kad turime omenyje ir sektorines sankcijas“, – sakė jis.

Mato būtinybę atsakyti į propagandą

Susitikime ministrai taip pat kalbėjo apie blogėjančią padėtį Ukrainoje ir būtinybę padėti šiai šaliai, apie būtinybę stiprinti informacinį saugumą ES valstybėse narėse, kaip atsaką į vis stiprėjančią Rusijos propagandą.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos bei Belgijos, Liuksemburgo ir Nyderlandų ministrų susitikimai vyksta kasmet vienoje iš šių valstybių. Vilniuje ministrai buvo susitikę 2009 metais. Liuksemburgo užsienio reikalų ministras Jeanas Asselbornas (Žanas Aselbornas) pakvietė kolegas kitąmet susitikti Liuksemburge.

ES užsienio reikalų ministrai praėjusį ketvirtadienį susitarė šešiems mėnesiams pratęsti galiojančias sankcijas Rusijai, išplėsti asmenų, kuriems taikomos varžomosios priemonės sąrašą. Taip pat sutarta pradėti diskusijas dėl galimų „naujų priemonių“, akivaizdžiai pablogėjus padėčiai rytų Ukrainoje, kur separatistų kariniai veiksmai yra susiję su jiems Rusijos teikiama pagalba.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min