Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Linas Linkevičius ES ir Arabų lygos ministrų susitikime pabrėžė būtinybę užtikrinti Ukrainos teritorinį vientisumą

Linas Linkevičius
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Linas Linkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį Atėnuose dalyvavo Europos Sąjungos ir Arabų šalių lygos (AŠL) užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame pabrėžė ES ir AŠL bendradarbiavimo ir politinio dialogo svarbą sprendžiant konfliktus Artimuosiuose Rytuose, taip pat atkreipė dėmesį į Ukrainoje susidariusią padėtį.

„Privalu gerbti Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą“, – sakė L. Linkevičius. Tokia pozicija atsispindi ir galutiniame ES ir Arabų lygos susitikimo dokumente.

Trečią kartą surengtame ES ir AŠL užsienio reikalų ministrų susitikime siekiama sustiprinti politinį dialogą, aptariamos bendradarbiavimo galimybės siekiant prisidėti prie saugumo, stabilumo ir gerovės augimo regione. Ministrai diskutavo ne tik ekonominiais, bet ir žmogaus teisių, pilietinės visuomenės stiprinimo, krizių valdymo, institucinio bendradarbiavimo stiprinimo klausimais. Taip pat aptarta padėtis regione – Sirijoje, Jemene, Sudane ir kitose šalyse, Artimųjų Rytų taikos procesas, terorizmo ir kiti klausimai.

L. Linkevičius taip pat susitiko su Jordanijos užsienio reikalu ministru Nasseru Judehu. Su juo aptartas bendradarbiavimas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, dvišaliai santykiai. Pokalbyje su Tuniso ir Kataro užsienio reikalų ministrais Mongi Hamdi ir Khalidu bin Mohammedu al-Attiyah, keltas vizų režimo palengvinimo Lietuvos piliečiams ir kiti dvišaliai klausimai. L. Linkevičius taip pat susitiko su Jemeno ir Džibučio delegacijų vadovais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min