Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 10d. 14:36

Linas Linkevičius lankosi Ukrainoje

Linas Linkevičius Ukrainoje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Linas Linkevičius Ukrainoje

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius penktadienį lankosi Rytų Ukrainos miestuose Kramatorske ir Avdijivkoje, kurios gyventojai nukentėjo nuo karo veiksmų.

L.Linkevičius susitiko su Avdijivkos miesto administracijos vadovu Pavlo Malyhinu, Donecko srities civilinės administracijos vadovu gubernatoriumi Pavlo Zebrivskiu, Ukrainos kariais ir pagalbą teikiančiais darbuotojais, miesto gyventojais, bendravo su Avdijivkos mokyklos mokiniais.

„Atvykome išreikšti solidarumą su žmonėmis, kurie gyvena praktiškai ant fronto linijos ir praeitą savaitę patyrė intensyvius apšaudymus. Norėjome patys įsitikinti, kokia saugumo situacija Rytų Ukrainoje ir iš pirmų lūpų sužinoti, kokios pagalbos reikia čia gyvenantiems žmonėms“, – sakė L.Linkevičius.

„Matėme sugriautus pastatus, Rusijos remiamų separatistų apšaudytus daugiaaukščius gyvenamuosius namus. Tokie vaizdai sukrečia. Tai baisūs nusikaltimai“, – pažymėjo ministras.

„Akivaizdu, kad Rusijos tebesitęsianti agresija prieš Ukrainos žmones ir jos remiamų separatistų vykdomi apšaudymai pažeidžia Minsko susitarimus. Sankcijos Rusijai turi būti išlaikytos. Tai yra svarbu siekiant visiško Minsko susitarimų įgyvendinimo. Tai svarbu ir moraliniu požiūriu“, – lankydamasis Avdijivkoje sakė Lietuvos ministras.

L.Linkevičius pažymėjo, kad nuo karo nukentėjusiems žmonėms reikia nuolatinio dėmesio ir paramos.

Ministras informavo, kad reaguojant į paaštrėjusią humanitarinę situaciją Rytų Ukrainoje (Avdijivkoje ir aplinkiniuose rajonuose) Lietuva šią savaitę skyrė 40 000 eurų Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus komitetui humanitarinei pagalbai Ukrainai medikamentams ir vaistams įsigyti.

Iš viso Lietuvos valstybinės institucijos 2014–2016 metais yra suteikusios paramos Ukrainai už 8,3 mln. eurų. Taip pat aktyviai paramą Ukrainai teikia nevyriausybinės organizacijos ir Lietuvos žmonės.

Ministras taip pat aplankė humanitarinės pagalbos teikimo punktus Avdijivkoje bei bendravo su šio miesto mokiniais.

Avdijivkos mokyklos mokiniai ir mokytojai pažymėjo Ukrainos žmonių juntamą meilę Lietuvai. Mokyklos pradinių klasių mokiniai artėjančios Valentino dienos proga iš širdelių padarė medį, kuriame surašyti širdingi linkėjimai Lietuvos žmonėms ir Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min