TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Linas Linkevičius: Lietuva pasirengusi prisidėti prie EBPO tikslų įgyvendinimo

Linas Linkevičius
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Linas Linkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 18 dieną susitikime su EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Williamu Danversu pabrėžė, kad Lietuva jau dabar pasirengusi efektyviai prisidėti prie EBPO tikslų įgyvendinimo.

„Siekis prie EBPO klubo prisijungti kaip lygiavertei narei Lietuvoje turi visų politinių jėgų, ekspertų ir privataus verslo palaikymą. Esame nuoseklūs: Lietuvos ir EBPO bendradarbiavimo veiksmų planui vykdyti skyrėme reikalingus resursus, koordinuotai plečiame EBPO struktūrų, kuriose dalyvauja Lietuva, skaičių“, – teigė ministras.

L. Linkevičiaus teigimu, Lietuvos darbo EBPO objektyvūs rezultatai per pastaruosius metus užtikrino ne vienos svarbios EBPO narės paramą Lietuvos kandidatūrai, todėl yra pagrindo tikėtis palankaus šalių narių sprendimo dėl EBPO plėtros. Realiausia data, kada gali būti priimtas toks sprendimas, leisiantis Lietuvai pradėti oficialų stojimo procesą, yra 2015 metų gegužė, kai tradiciškai posėdžiauja EBPO Ministrų taryba.

Lietuva šiuo metu turi puikias galimybes 2015 metais, kaip planuota, pradėti derybas dėl pilnateisės narystės. 

EBPO pareigūnas patvirtino, kad Lietuvos veikla ir sveikintinas aktyvumas pastebimi organizacijos sekretoriato ir šalių narių. Jo nuomone, Lietuva šiuo metu turi puikias galimybes 2015 metais, kaip planuota, pradėti derybas dėl pilnateisės narystės. W. Danversas paragino Lietuvos institucijas tęsti šaliai svarbius projektus su EBPO ir maksimaliai išnaudoti jos ekspertų patirtį.

Narystė EBPO suteikia šalims galimybę dalyvauti priimant globalios ekonomikos raidai esminius sprendimus, EBPO diskusijų metu perimti bei pritaikyti įvairiose šalyse pasiteisinusių reformų praktiką valstybės valdymui pagerinti, dalyvauti EBPO vykdomuose tarptautiniuose tyrimuose ir naudotis jų rezultatais.  Ženkli ir neformalioji EBPO narystės įtaka – prestižas, „kokybės ženklas“, padedantis pritraukti į šalį investicijų, mažinti tarptautinio skolinimosi kaštus.

Tarp W. Danverso EBPO vadovybėje kuruojamų klausimų yra investicijos, kova su korupcija, mokslas ir inovacijos, organizacijos plėtra. Vizito Lietuvoje metu jis taip pat dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Kaip užtikrinti įteisinto darbo patrauklumą“, vykstančioje rugsėjo 17–18 dienomis Vilniuje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min