Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Linas Linkevičius Minske: Baltarusija privalo atsakyti į klausimus apie Astravo AE

Linas Linkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Linas Linkevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Minske apsilankęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dar kartą priminė kaimyninės šalies vadovams apie būtinybę atsakyti į visus klausimus dėl statomos Astravo atominės elektrinės sauga. Susitikimuose kalbėta ir apie Lietuvos ir Baltarusijos pasienio gyventojų kelionių tvarką, ir apie ES ir Baltarusijos derybas dėl vizų režimo supaprastinimo.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 24–25 dienomis lankėsi Minske, kur susitiko su Baltarusijos ministru pirmininku Michailu Miasnikovičiumi ir užsienio reikalų ministru Vladimiru Makejumi bei aptarė aktualius dvišalio bendradarbiavimo klausimus, Europos Sąjungos ir Baltarusijos santykius, Baltarusijos dalyvavimą Rytų partnerystės programoje. Vizito metu L.Linkevičius taip pat susitiko su  šalies pilietinės visuomenės atstovais.

Lietuvos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministrai aptarė abiejų valstybių ekonominį bendradarbiavimą, aptarė konsulinių paslaugų teikimo ir pasienio kontrolės punktų plėtros klausimus. L.Linkevičius pabrėžė, kad Lietuva jau seniai užbaigė visas reikalingas procedūras dėl Lietuvos ir Baltarusijos pasienio gyventojų kelionių tvarkos įsigaliojimo ir dar kartą paragino Baltarusiją kuo greičiau spręsti šį klausimą. 

L.Linkevičius pabrėžė, kad Lietuva jau seniai užbaigė visas reikalingas procedūras dėl Lietuvos ir Baltarusijos pasienio gyventojų kelionių tvarkos įsigaliojimo ir dar kartą paragino Baltarusiją kuo greičiau spręsti šį klausimą. 

Susitikimo metu L.Linkevičius taip pat atkreipė dėmesį į būtinybę laikytis tarptautinių konvencijų numatytų reikalavimų branduolinės saugos srityje ir paragino Baltarusiją pateikti atsakymus į Lietuvos keliamus klausimus, susijusius su Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės sauga.

Baltarusijos ir ES santykių kontekste ministrai išskyrė vykstančias ES ir Baltarusijos derybas dėl vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos susitarimų, daug dėmesio skyrė Baltarusijos dalyvavimui Rytų partnerystės programoje bei jos perspektyvoms įgyvendinant Vilniaus viršūnių susitikime iškeltus tikslus bei rengiantis 2015 metų Rygos viršūnių susitikimui. 

L.Linkevičius sveikino žymaus žmogaus teisių gynėjo Alesio Beliackio paleidimą iš kalėjimo ir pažymėjo, kad visų likusių politinių kalinių išlaisvinimas ir reabilitavimas atvertų kelią visaverčiam ES ir Baltarusijos politiniam dialogui. Ministras taip pat pabrėžė, kad Lietuva vertina nuoseklią Baltarusijos poziciją dėl Abchazijos, Pietų Osetijos ir Krymo aneksijų nepripažinimo.

Ministrai taip pat pasikeitė nuomonėmis apie padėtį Ukrainoje, pabrėždami būtinybę spręsti konfliktą šalyje gerbiant jos suvereniteto ir teritorinio vientisumo principus.

Susitikime su Baltarusijos ministru pirmininku didžiausias dėmesys skirtas ekonominiams abiejų valstybių ryšiams, ypač tranzito ir logistikos srityse, aptartas pasirengimas jubiliejiniam dešimtajam Lietuvos ir Baltarusijos verslo forumui, kurį šį rudenį planuojama surengti Mogiliove, Lietuvos verslo interesai Baltarusijoje ir Baltarusijos verslo – Lietuvoje.

Susitikime su Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovais ir politinių kalinių artimaisiais užsienio reikalų ministras patikino, kad Lietuva, kaip ir visa ES, nuosekliai remia ir rems demokratinių reformų įgyvendinimą, žmogaus teisių užtikrinimą ir pilietinės visuomenės stiprinimą Baltarusijoje.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min