Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 16d. 13:30

Linas Linkevičius: Naujasis NATO vadovas žada įgyvendinti sprendimus dėl Baltijos šalių

Jensas Stoltenbergas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Jensas Stoltenbergas

Su paskirtuoju NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu Norvegijoje antradienį susitikęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako išgirdęs pasiryžimą įgyvendinti Aljanso viršūnių susitikime priimtus sprendimus dėl karinių pajėgumų stiprinimo Baltijos šalyse.

„Naujasis generalinis sekretorius daug kartų kartojo, kad viršūnių susitikimo sprendimai yra geri, teisingi, ir dabar svarbiausia tų sprendimų įgyvendinimas. Tai visiškai atitinka Lietuvos interesus“, – BNS telefonu iš Oslo sakė L.Linkevičius.

„Kalbėjome apie pasirengimo veiksmų planą. Tai yra daugialypis dokumentas, susijęs su pajėgumų stiprinimu. Yra daug pavedimų karinei vadovybei, ką ji turi įgyvendinti – ten kalbama apie pajėgumų buvimą Rytų Europoje, taip pat ir Baltijos šalyse, apie valdymo ir kontrolės mechanizmų sukūrimą, įrangos išankstinį dislokavimą, pagerinimą situacijos priimant sąjungininkų pajėgas“, – kalbėjo ministras.

L.Linkevičius sakė su Norvegijos politiku kalbėjęs apie tai, kad „turime laikytis principinės pozicijos santykiuose su Rusija

L.Linkevičius sakė su Norvegijos politiku kalbėjęs apie tai, kad „turime laikytis principinės pozicijos santykiuose su Rusija, negalime grįžti į įprasto bendradarbiavimo rėmus, nes Rusija pati nusprendė pažeisti principus, kuriais buvo grindžiama partnerystė ir turime atitinkamai į tai reaguoti“.

Pasak ministro, būsimasis NATO vadovas taip pat atkreipė dėmesį, kad Aljanso šalys turi skirti daugiau lėšų gynybai, ir pagyrė Lietuvos planus, kad 2020 metais krašto apsaugos finansavimas pasiektų 2 proc. bendrojo vidaus produkto – tai yra dukart daugiau nei skiriama dabar.

Buvęs Norvegijos premjeras J.Stoltenbergas NATO generalinio sekretoriaus pareigas iš dano Anderso Fogho Rasmusseno perims spalio 1-ąją. NATO vadovo kadencija trunka penkerius metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

RESTA 2019

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min