Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Linas Linkevičius: Rusijos veiksmai Kryme panašūs į agresiją ir okupaciją

Linas Linkevičius
Luko Balandžio nuotr. / Linas Linkevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius penktadienį į ministeriją pasiaiškinti dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje kviečiasi Rusijos ambasadorių Lietuvoje Aleksandrą Udalcovą. Pasak jo, veiksmai Kryme yra panašūs į okupaciją.

Taip reaguojama į Rusijos karinius veiksmus Ukrainos Simferopolio oro uoste.

„Kas valandą gauname žinių iš Simferopolio, kur praktiškai oro uoste leidžiasi Rusijos kariniai lėktuvai. Perimama kontrolė. Kaip suprantu, tai jau yra panašu į kitos valstybės vykdomus agresyvius veiksmus ir reikia kelti tuos klausimus visa jėga“, – padėtį Ukrainoje penktadienį įvertino L.Linkevičius.

„Tai, kas vyksta Kryme, labai panašu į karinę agresiją ir į krašto okupaciją“, – pridūrė jis. „Mes tikrai negalime leisti, kad Europoje būtų pažeidžiamas vienos šalies teritorinis vientisumas“, – penktadienį pareiškė ministras.

Tai, kas vyksta Kryme, labai panašu į okupaciją, – teigia ministras.

Kviečia pasiaiškinti

Jis primena, kad Ukrainos teritorinį vientisumą gerbti Rusija yra pasižadėjusi tarptautinėmis sutartimis. Todėl penktadienį iškviesto ambasadoriaus bus klausiama, ar Rusija to laikosi praktikoje.

L.Linkevičius sakė kol kas pats visiškai patikimos informacijos apie karinę agresiją neturintis, todėl ir norintis su ambasadoriumi išsiaiškinti, ar žiniasklaidoje skelbiamos žinios tikros: „Norime, kad patvirtintų arba paneigtų.“

Jis išreiškė nusivylimą, kad kol kas Rusija nėra linkusi kalbėtis su pačia Ukraina.

Kelia klausimą JT

L.Linkevičius patikino, kad NATO stebi įvykius Ukrainoje, tačiau savo pajėgų ten siųsti negali, nes Ukraina nėra NATO narė: „Visi turime daryti tai, ką galime padaryti.“

Jis lygino situaciją su Gruzijos karu, kai NATO taip pat negalėjo siųsti savo karių, nes Gruzija nebuvo jos narė. 

Ukrainos parlamentas penktadienį paprašė Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybą sušaukti posėdį ir jame apsvarstyti krizę Kryme. JT Saugumo Tarybai vasarį pirmininkauja Lietuva. Todėl Lietuvos užsienio reikalų ministro teigimu, Lietuva sieks, kad krizė Ukrainos Krymo regione būtų įtraukta į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos darbotvarkę.

„Mėginsime gauti paramą“, – kalbėjo ministras.

Įvykius Ukrainoje galite stebėti čia.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min