Dabar populiaru
Premjera
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 09, 15:23

Linas Linkevičius: svarstymai dėl „Patriot“ oro gynybos sistemos logiški, bet oficialių derybų nevyksta

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius samprotavimais teisinga kryptimi vadina Vokietijos generolo svarstymus apie „Patriot“ oro gynybos sistemų dislokavimą Baltijos šalyse, bet sako, kad oficialių tokių pasiūlymų nėra.
„Patriot“ raketų paleidimo sistema
„Patriot“ raketų paleidimo sistema / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ministro teigimu, priešlėktuvinės ir priešraketinės gynybos raketos „Patriot“ padėtų užpildyti oro gynybos spragas Baltijos šalyse.

„Oficialių tokių pasiūlymų nėra, bet samprotavimai yra teisinga linkme. Baltijos šalyse yra tam tikros pajėgumų spragos ir viena iš tokių spragų yra priešlėktuvinė gynyba“, – BNS antradienį sakė ministras.

„Įvairios dislokacijos – laikinos ar pastovios, ar mėginimai dislokuoti – yra samprotavimai teisinga linkme ir reikia sveikinti tokius planus“, – pridūrė ministras.

Apie tai, kad Baltijos šalyse galėtų būti dislokuota „Patriot“ sistema, užsiminė Vokietijos brigados generolas Michaelis Gschossmannas.

„Galėtume suteikti dar stipresnę garantiją ir nusiųsti politinį signalą, jei paimtume jungtinį taktinį vienetą su vokiečių, olandų ir JAV sistemomis „Patriot“ – grynai gynybinį elementą – ir dislokuoti jas kur nors Lenkijoje ar Baltijos šalyse“, – pirmadienį paskelbtame interviu „Reuters“ sakė Vokietijos karininkas.

„Patriot“ sistemų bendras operacijas Vokietijos ir Nyderlandų kariškiai išbandys per pratybas spalio mėnesį. Anot generolo, toks bendras veikimas galėtų tapti modeliu daugiašalių elementų dislokavimui Rytų Europoje.

„Patriot“ yra ilgojo nuotolio raketos, galinčius numušti orlaivius ar balistines raketas. Lietuva šiuo metu derasi su Norvegija dėl vidutinio nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min