TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Linas Linkevičius: vaikų apsauga kariniuose konfliktuose – mūsų visų pareiga

Linas Linkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Linas Linkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Niujorke besilankantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 22 dieną susitiko su Jungtinių Tautų (JT) Generalinio Sekretoriaus specialiąja atstove vaikų ginkluotuose konfliktuose klausimais Leila Zerrougui. Pokalbio metu didžiausias dėmesys skirtas vaikų apsaugai kariniuose konfliktuose, taip pat atsakomybės už nusikaltimus prieš vaikus užtikrinimui.

„Tarptautinė bendruomenė turi moralinę pareigą siekti, kad visos kariniame konflikte dalyvaujančios šalys, įskaitant valstybinius ir ginkluotus nevalstybinius subjektus, įsipareigotų saugoti vaikus. Dėkojame JT Generalinio Sekretoriaus specialiajai atstovei už jos aktyvų vaidmenį vertinant vaikų padėtį kariniuose konfliktuose ir primenant tarptautinei bendruomenei šią mūsų visų pareigą“, – sakė L. Linkevičius.

L. Zerrougui susitikimo metu padėkojo už Lietuvos indėlį ginant vaikų teises ginkluotų konfliktų metu ir už paramą JT vaikų fondo (UNICEF) ir jos biuro įgyvendinamai kampanijai „Children, Not Soldiers“.

L. Zerrougui susitikimo metu padėkojo už Lietuvos indėlį ginant vaikų teises ginkluotų konfliktų metu ir už paramą JT vaikų fondo (UNICEF) ir jos biuro įgyvendinamai kampanijai „Children, Not Soldiers“. Šios kampanijos tikslas yra užtikrinti, kad iki 2016 metų būtų nutrauktas vaikų išnaudojimas nacionalinėse valstybių karinėse pajėgose. 

Civilių, ypač moterų ir vaikų, apsauga karinių konfliktų metu yra vienas iš Lietuvos nenuolatinės narystės JT Saugumo Taryboje prioritetų. Lietuva JT Saugumo Taryboje aktyviai kelia vaikų ginkluotuose konfliktuose apsaugos, ypač kovos su smurtu prieš vaikus, vaikų karinio išnaudojimo, mokyklų naudojimo kariniams tikslams ir atsakomybės už šiuos nusikaltimus užtikrinimo klausimus.

JT Generalinio Sekretoriaus specialiojo atstovo vaikų ginkluotuose konfliktuose klausimais mandatas įsteigtas 1996 metais. L. Zerrougui į šias pareigas paskirta 2012 m. rugsėjo mėnesį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min