Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2009 01 09

Linksmybes koreguoja įstatymai ir prasti orai

Verslininkų sumanymą Kauno Rotušės aikštėje laikinai įrengti lauko kavinę, kurioje būtų galima prekiauti karštu vynu, žlugdo alkoholio prekybos įstatymas. O miestiečius iš pagrindinės miesto aikštės greičiausiai vaikys nekokios sinoptikų prognozės.
Rotušės aikštėje besidarbuojantys jaunieji skulptoriai spėjo ne tik skulptūroms sniegą ruošti, bet ir ledą „palaistyti“.
Rotušės aikštėje besidarbuojantys jaunieji skulptoriai spėjo ne tik skulptūroms sniegą ruošti, bet ir ledą „palaistyti“. / Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr.

„Atrodo kalnus nuverstum, bet ima ir pasikeičia visi dalykai. Licencijos karštam vynui nutarėme net neprašyti, nes paaiškėjo, kad lauko sąlygomis galima prekiauti tik alumi. Jei pilstysime karštą arbatą, tai ją nemokamai dalinsime tik vaikams, o suaugusieji patys ras kelią į restoranus ir kavines“, – šypsojosi projekto „Sniego misterijos“ sumanytojas ir įgyvendintojas viešosios įstaigos „Skliautų miestas“ vadovas Ąžuolas Gaižutis.

Pirminis bendro Kauno verslininkų, miesto savivaldybės ir AB „City Service“ sumanymas buvo nudžiuginti kauniečius ir miesto svečius čiuožykla po atviru dangumi, karštais gėrimais prekiaujančia lauko kavine, ledo skulptūromis ir skambančia muzika.

„Lauko kavinė, ko gero, neveiks, nes vien tik dėl arbatos ir kavos atidaryti laikiną kavinę neapsimokės. Žiemos sąlygomis reikia labai didelio ir gausaus renginio, tada sąnaudos atsipirktų. Juk kainuoja darbuotojai, licencijos, vietos pirkimas, mokestis už tai, kad prekiauji“, – dėstė Ą.Gaižutis.

Vakar jau buvo susidarę palankios sąlygos iš į Rotušės aikštę suverstų sniego kalnų pradėti gaminti ledo skulptūras. Čia sukiojosi keli menininkai.

Tuo tarpu ant čiuožyklos vis dar buvo liejamas vanduo. „Ledą dar lieja, nes reikia jį tinkamai išlyginti. Ateis toks laikas, kada temperatūra nukris iki nulio. Esant tokiai temperatūrai lieti jau nebus galima, bet čiuožinėti – jokių problemų, todėl čiuožyklą reikia išlieti itin atsakingai“, – sakė Ą.Gaižutis. Jis pridūrė, kad dėl savaitgalį sinoptikų prognozuojamo prasto oro tiksliai dar negali pasakyti, kuriomis dienomis aikštėje gros muzika.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius