Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 3d. 12:21

Liubave bus atidengtas paminklas partizanui Juozui Lukšai-Daumantui

Paminklas partizanui J.Lukšui-Daumantui
Šaulių sąjungos nuotr. / Paminklas partizanui J.Lukšui-Daumantui
Rugsėjo 4 d. Liubave, Kalvarijos savivaldybėje, minint 70-ąsias žūties metines, bus atidengtas paminklas išskirtinei asmenybei – Juozui Lukšai – partizanų vadui, emisarui, rezidentui, rašoma Šaulių sąjungos pranešime žiniasklaidai.

Paminklas iškils netoli tos vietos, kur J.Lukša, vykdydamas svarbią misiją – palaikydamas ryšį su Vakarais ir nešdami žinią apie lietuvių tautos pasipriešinimą okupantams, kartu su bendražygiais kirto Lenkijos-Lietuvos sieną.

Renginyje planuoja dalyvauti krašto apsaugos ministras dr. Arvydas Anušauskas, Lietuvos Respublikos Seimo nariai, kariuomenės padalinių atstovai, apskrities miestų merai, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos nariai, šauliai, pilietiškai nusiteikę Kalvarijos savivaldybės gyventojai.

Pranešimą apie J.Lukšą skaitys krašto apsaugos ministras dr. A.Anušauskas, pagarbos ceremoniją atliks Šaulių sąjungos Garbės sargybos kuopos šauliai, atminties ženklą pašventins vyskupas Rimantas Norvila.

Išreikšdami pagarbą J.Lukšai ir visiems kovotojams už laisvę tą dieną Tėvynei prisieks ir pasižadėjimus duos bei šauliais ir jaunaisiais šauliais taps nemaža grupė suaugusiųjų ir moksleivių.

Po ceremonijos vyks Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas, bus vaišinama šauliška koše.

Paminklas garsiam partizanui J.Lukšai yra trijų organizacijų – Lietuvos šaulių sąjungos, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro ir Kalvarijos savivaldybės bendradarbiavimo rezultatas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

10:24
04:58
13:31

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min