Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2017 08 10

Liudas Mažylis LRT televizijoje ves dokumentinį laidų ciklą

Naujame LRT sezone, be abejonės, netrūks ir šalies istoriją nagrinėjančių projektų. Viename tokių LRT žiūrovai išvys Vasario 16-osios akto originalą atradusį Liudą Mažylį.
Liudas Mažylis
Liudas Mažylis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Profesorius imsis dokumentinio laidų ciklo „Šiandien prieš 100 metų“, kuriame bus pasakojami svarbiausi įvykiai, atvedę Lietuvą į Vasario 16-osios akto paskelbimą ir nepriklausomos Lietuvos pripažinimą pasaulyje.

„Visa ši įvykių raida tiesiog prašėsi atvaizduojama, nufilmuojama. Prisirišame prie tos vienintelės datos, o jų buvo daug. Betarpiški valstybės atstatymo įvykiai prasidėjo 1917-ųjų vasarą, o šios epochos pabaigą galima apibrėžti 1920 metų Steigiamuoju Seimu. Artėjant valstybės šimtmečiui dar yra beribių galimybių kalbėti apie nepriklausomybės atkūrimo procesus, todėl išsirutuliojo ir šis projektas“, – pasakoja profesorius.

Jo teigimu, taip jau sutapo, kad kiekvieną mėnesį nuo naujojo LRT sezono pradžios iki pat vasario minėsime po svarbų įvykį. Sulaukęs kvietimo tapti LRT TELEVIZIJOS projekto dalimi, L.Mažylis tikino nė kiek nedvejojęs.

„Labiausiai patraukė galimybė apie svarbų mūsų tautai įvykį kalbėti ne kaip apie vienkartinį, o kaip apie procesą, kuris ir tada išsitempė laike, ir po 100 metų yra vis gyvas ir aktualus“, – mano profesorius.

Jo įsitikinimu, svarbu suprasti, kad Vasario 16-osios aktas nėra duotybė, o savotiškas įpareigojimas mums visiems ir dabar, ir dar po 100 metų valstybės kūrybą palaikyti ir vystyti.

L.Mažylis tikisi, kad parinktas laidos formatas žiūrovams bus ne tik patrauklus, bet ir paaiškinantis bei pamokantis. „Kalbėsime apie sąsajas tarp 100 metų senumo įvykių ir aktualijų, kurios mums svarbios šiandien“, – žada L.Mažylis.

Idėja kitaip pažvelgti į to meto istorinius įvykius kilo prodiuseriui Edmundui Jakilaičiui, ir nors L.Mažylio įkalbinėti prisijungti neteko, jaudulio naujame amplua profesoriui tikrai netrūksta.

„Kiekviena veikla kelia iššūkių. Pamenu, atsiradus Vasario 16-tosios aktui, kovo 29, 30 ir 31 dienomis man teko veikti nieko nežinant: nei kaip atrodysiu, nei kaip kiti mane priims. Dabar jau yra galimybė paruošti, surepetuoti tai, kas kūrybiškai įdomu ir įveikiama“, – įsitikinęs naujas LRT projekto veidas.

Dokumentinį filmą „Šiandien prieš 100 metų“, skirtą konkrečiam istoriniam įvykiui, LRT TELEVIZIJOS žiūrovai pamatys tada, kai tam įvykiui bus sukakę lygiai 100 metų.

Pirmasis filmas, pasakojantis apie iki šiol plačiajai visuomenei nedaug žinomą Antrąją lietuvių konferenciją Stokholme, bus rodomas spalio 18–ąją, nes būtent tą dieną neutralios valstybės – Švedijos – sostinėje į konferenciją susirinko lietuvių atstovai ir priėmė reikšmingus Lietuvai nutarimus.

Be to, filmo veiksmas vyks Stokholme, kuris prieš 100 metų vokiečių okupuotiems lietuviams buvo svarbus visuomeninės politinės ir kultūrinės veiklos centras. Tokiu pačiu principu bus kuriami ir kiti šio ciklo filmai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius