Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liudijimai Daivos Ulbinaitės byloje: informacijos apie provokacijas buvo laukiama

Daiva Ulbinaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Daiva Ulbinaitė
Šaltinis: BNS
0
A A

Buvusi prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė pernai rudenį prašė savo pavaldinių atidžiau sekti viešąją erdvę, nes galimos provokacijos prieš Lietuvą, antradienį teismui sakė prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja.

Tai Skaistė Plaušinytė kalbėjo Vilniaus apygardos teisme, kuris nagrinėja valstybės paslapties atskleidimu ir piktnaudžiavimu tarnybinėmis pareigomis kaltinamos buvusios prezidentės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės baudžiamąją bylą.

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį tęsė liudytojų apklausą. Teismo nutartimi dvi liudytojos apklaustos uždarame teismo posėdyje. Neviešai liudijo Vyriausybės kanceliarijos darbuotojo Danutė Kisielienė ir Seimo kanceliarijos Dokumentų valdymo poskyrio vyriausios specialistė Dangira Malikėnaitė.

Dar trys liudytojai, tarp jų prezidentės patarėjos – Skaistė Plaušinytė ir Jolanta Gužaitė Kvintus – bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto biuro vedėjas Vitalijus Dmitrijevas – apklausti viešame posėdyje.

S.Plaušinytė pasakojo, kad Prezidentūroje dirba nuo 2012 metų, jos pareigos – bendrauti su žiniasklaida, rengti atsakymus.

„Nežinojau, nemačiau ir negirdėjau“, – paklausta apie slaptą pažymą teismui sakė liudytoja.

Aš atėjau į darbą, buvo ketvirtadienis, mano vadovė pasakė, kad atidžiau sekčiau portalus, – liudijo S.Plaušinytė.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pernai spalį, kai naujienų agentūra BNS paskelbė apie Valstybės saugumo departamento perspėjimus, jog Rusija rengia informacines atakas prieš šalies vadovus.

„Aš atėjau į darbą, buvo ketvirtadienis, mano vadovė pasakė, kad atidžiau sekčiau portalus. (...). Atkreipti dėmesį, nes yra galimos provokacijos prieš Lietuvą. Toks buvo pokalbis. Po pietų įsijungiau kompiuterį ir „Lietuvos ryto“ internetiniame puslapyje perskaičiau apie galimas provokacijas“, – sakė S.Plaušinytė.

Liudytoja sakė, kad viršininkės prašymas jos nenustebino.

„Dabar matome, kaip užgrobiami laivai, tų provokacijų buvo ir bus. Manęs prašymas nenustebino“, – sakė prezidentės patarėja. Ji pripažino, kad jos nenustebino ir publikacija apie galimas grėsmes viešojoje erdvėje.

V.Dmitrijevas teismui pasakojo, kad į jo vadovaujamą biurą patenka dokumentai, taip pat ir įslaptinti. 2013 spalio 31 dieną apie pietus skambino VSD valdybos viršininkas Vidmantas Kaladinskas.

„Buvo klausimas, ar komitetas susipažino su pažyma, kurios rengėjas buvo VSD. Kokia pažyma, neįvardijo“, – sakė liudytojas. V.Dmitrijevas sakė, kad dokumento neskaitė, perdavė jį pirmininkui.

Teismas paskelbė, kad trečiadienį iki pietų byla bus nagrinėjama ne viešai, o po pietų viešuose posėdžiuose.

Baigusi liudytojų apklausą, teisėjų kolegija sulaukė D.Ulbinaitės advokato Giedriaus Danėliaus prašymo pateikti į bylą specialios ekspertų komisijos iš VSD išvadas.

„Išvada dėl pažymos ir išvada dėl BNS pranešimo. Ar tai pieno milteliai ar heroinas, ar tai paslaptis, ir pagal kurį įstatymo punktą“, – ironizuodamas sakė advokatas.

Teismas prokuroro prašymą žadėjo apsvarstyti.

Ankstesniuose posėdžiuose jau apklausti VSD vadovas Gediminas Grina Grina, valdybos viršininkas Vidmantas Kaladinskas, buvęs prezidentės patarėjas Jonas Markevičius, prezidentės patarėjos Ieva Baubinaitė, Šarūnė Šablevičienė ir Živilė Didžgalvienė.

Tolesnis bylos nagrinėjimas numatytas lapkričio 5, 6, 10, 12 dienomis.

Be to, teismas įpareigojo Generalinę prokuratūrą pateikti laikmeną su vaizdo įrašu, kuriame užfiksuoti Prezidentūros tarnautojai. Tą prokuroras turės padaryti iki lapkričio 10 dienos.

Tuo metu kaltinamosios D.Ulbinaitės gynėjas advokatas Giedrius Danėlius teigia, kad toks vaizdo įrašas iš Prezidentūros negali būti vertinamas kaip įrodymas, nes abejojama jo teisėtumu.

D.Ulbinaitė savo kaltę neigia.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min