TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

L.Karaliaus „suveiktus“ 20 tūkst. litų teks grąžinti

Linas Karalius
Jono Staselio nuotr. / Linas Karalius
Šaltinis: 15min
0
A A

Viešajai įstaigai „Gyvenimas džiaugsme“ teks sugrąžinti 20 tūkst. litų, kuriuos šiai įstaigai prieš sausį įvykusią egzotišką kelionę į Pietryčių Aziją iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parūpino Seimo narys Linas Karalius.

Tokį sprendimą priėmė sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys, įvertinęs vidaus audito atlikto tyrimo rezultatus. Jis nurodė ministerijos Teisės ir personalo departamentui pradėti visos 20 tūkst. litų sumos išieškojimą. „Pinigai buvo panaudoti ne pagal paskirtį, netinkamai ir pažeidžiant viešosios įstaigos „Gyvenimas džiaugsme“ sutarties sąlygas, kuri buvo sudaryta su SAM“, – pirmadienį žurnalistams sakė R.Šukys.

Kaip jau buvo skelbta, VĮ „Gyvenimas džiaugsme“ buvo tarsi L.Karaliaus šeimos verslas. Tuo metu, kai ministerija jai skyrė minėtus 20 tūkst. litų, jai vadovavo parlamentaro motina Irena Mažeikienė. Įstaigos steigėja buvo L.Karaliaus gyvenimo draugė G.Gurevičiūtė, o vienas projektų vadovų – šios brolis Kęstutis Gurevičius. Kovo viduryje G.Gurevičiūtė žurnalistams teigė, esą pardavusi finansavimą gavusią viešąją įstaigą.

Kaip žurnalistams sakė R.Šukys, paskutiniuosiuose įstaigos pateiktuose dokumentuose nurodyta, esą ministerijos skirti pinigai panaudoti keturiems teoriniams seminarams, apie kurių įgyvendinimą nepateikta jokios informacijos – nei dalyvių sąrašų, nei vaizdinės ar rašytinės medžiagos.

„Yra ir tam tikrų aplinkybių, dėl kurių aš esu kreipęsis ir į Generalinę prokuratūrą, kad būtų iš esmės įvertinta, ar ta ataskaita ir tie, teisinę reikšmę turintys buhalterinės apskaitos dokumentai, kurie buvo pateikti vidaus audito atlikimo metu, atitinkamai paneigiant anksčiau pateiktus buhalterinius dokumentus, ar jie nėra suklastoti, ar jie iš viso galimi vertinti“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

R.Šukys pažymėjo, kad VĮ „Gyvenimas džiaugsme“ iš pateiktų dokumentų akivaizdu, kad įstaiga neįvykdė projekto „ta apimtimi ir tokiomis sąlygomis, dėl kurių tie pinigai buvo skirti“. Be to, ministro teigimu, ateityje bus keliamas ir klausimas, kodėl ministerijos atstovai nekontroliavo sutarties įgyvendinimo ir kodėl susidarė tokia situacija, „kad realiai projektas nebuvo įgyvendintas ir tai paaiškėjo tik atlikus vidaus auditą“.

Ministras taip pat teigė, kad įstaigos pateiktas projektas atitiko sveikatos apsaugos ministro patvirtintus sveikatinimo projektams finansuoti keliamus kriterijus. „Šiandien galima konstatuoti, kad net ir pagal naujuosius pateiktus dokumentus, vienas iš kriterijų buvo pažeistas, nes didžioji lėšų suma buvo panaudota patalpų nuomai, kas kriterijuose buvo numatyta kaip netinkama finansuoti veikla“, – aiškino R.Šukys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min