Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 12d. 11:49

LKF byloje kaltinimų sulaukęs buvęs Panevėžio meras V.Satkevičius kandidatuoja į Seimą

Vitalijus Satkevičius
Panevezys.lt nuotr. / Vitalijus Satkevičius

Vilniaus apygardos teismui pirmadienį vėl nepavyko pradėti nagrinėti baudžiamosios bylos, susijusios su pasirengimu Lietuvoje vykusiam Europos vyrų krepšinio čempionatui 2011 metais. Vienas bylos kaltinamųjų kandidatuoja į Seimą, kol kas nėra gautas Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sutikimas vykdyti kandidato baudžiamąjį persekiojimą.

Byloje dėl įvairių nusikaltimų padarymo kaltinamas ir juridinis asmuo – Lietuvos krepšinio federacija (LKF) bei aštuoni fiziniai asmenys, tarp kurių – buvęs Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius, buvęs LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Posėdyje pranešta, kad buvęs meras, dabar tarybos narys ir europarlamentaro Algirdo Saudargo padėjėjas Vitalijus Satkevičius kandidatuoja į Seimą. V.Satkevičius BNS sakė, kad tebėra Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų narys, į Seimą kandidatuoja daugiamandatėje apygardoje. Pagal galiojančią tvarką, kandidatas į Seimo narius įgyja teisinį imunitetą ir be VRK leidimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybės, negali būti vykdomas jo baudžiamasis persekiojimas.

Teisėja Aušra Valinskienė po trumpos pertraukos posėdyje pranešė, kad proceso dalyvių pateikta informacija yra teisinga – V.Satkevičius iš tikrųjų kandidatuoja į Seimą, todėl reikalingas VRK sutikimas baudžiamajam persekiojimui. Nuspręsta kreiptis į VRK.

„Dabar nėra galimybės tęsti teismo proceso“, – sakė teisėja.

Byloje paskelbta pertrauka iki rugsėjo 26 dienos. Prieš tai byla birželį neįvyko neatvykus dviem advokatams.

Prokuratūros duomenimis, LKF generalinis sekretorius M.Balčiūnas susitarė su federacijos vyr. finansininke ir vykdomąja direktore, kad LKF vardu būtų surašyti tikrovės neatitinkantys darbų atlikimo – perdavimo aktai bei kiti į oficialią apskaitą įtraukti suklastoti finansiniai dokumentai bei sąskaitos apie neva Panevėžio savivaldybei LKF suteiktas paslaugas.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, duomenimis, Panevėžio miesto savivaldybės lėšos galėjo būti apgaule bei klastojant dokumentus užvaldytos LKF naudai ir vėliau panaudotos bendrovės „Via Unica“ viešbučio „Romantic“ rekonstrukcijai.

Įtariama, kad siekdami savo tikslų, kaltinamieji įtikino Panevėžio miesto tarybą pakeisti sprendimą dėl biudžeto lėšų paskirstymo, numatant naują programą, kuriai įgyvendinti reikėtų pirkti LKF paslaugas.

Priimant šį sprendimą manyta, kad šios lėšos bus panaudotos įgyvendinant naują Europos vyrų krepšinio čempionato populiarinimo Panevėžyje programą, pagal ją Panevėžyje penkerius metus turėjo vykti įvairios krepšinio rungtynės, stovyklos, seminarai, kiti renginiai. Pristatant šią programą buvo tikinama, kad Panevėžio miestas visą šį laikotarpį turės naudos, nors iš tikrųjų už šiuos pinigus norėta rekonstruoti minėtą viešbutį.

Taip pat nustatyta, kad iš viso kaltinamieji esą tokiu būdu LKF naudai užvaldė 2,375 mln. litų (687,847 tūkst. eurų), iš jų daugiau nei 80 proc. panaudota viešbučio rekonstrukcijai.

Kaltinamasis, kandidatas į Seimą V.Satkevičius BNS sakė, kad jam metami kaltininimai yra nepagrįsti.

Kaltinamasis, kandidatas į Seimą V.Satkevičius BNS sakė, kad jam metami kaltininimai yra nepagrįsti.

„Politinė byla, kuria kai kurie ponai siekia perimti valdžią Panevėžyje“ , – BNS teisme sakė politikas.

Jis tvirtino jokios naudos negavęs, kukliai gyvenantis dviejų kambarių bute, 15 metų mokiniams dėstęs tikybą.

V.Satkevičius mano, kad krepšinio čempionato sėkmingo organizavimo rezultatais džiaugėsi ir panevėžiečiai, ir užsienio gyventojai, o konkretūs politiniai užsakovai ir politiniai vykdytojai norėjo sumenkinti organizavimo svarbą, galbūt turėti politinės ir asmeninės naudos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min