Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LLRA į Rinkimų komisiją deleguoja ekonomistą Valdemarą Urbaną, „Drąsos kelias“ – teisininkę Ireną Malinauskienę

Valdemaras Urbanas
Nuotrauka iš asmeninio archyvo / V.Urbanas
Šaltinis: BNS
0
A A

Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) papildys daugiamandatėje apygardoje mandatus laimėjusių partijų – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) bei „Drąsos kelio“ – atstovai.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija į komisiją siūlo skirti ekonomistą, šiuo metu Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Investicijų skyriuje bei parlamentinės frakcijos referentu dirbantį Valdemarą Urbaną, BNS patvirtino partijos pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

„Drąsos kelias“ į komisiją deleguoja su partija rinkimuose kandidatavusią Ireną Malinauskienę, BNS patvirtino partijos vadovas Jonas Varkala.

25-erių V.Urbanas yra baigęs ekonomikos studijas Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete, gavęs bakalauro laipsnį toliau čia studijuoja verslo ekonomikos magistrantūroje. Dirbti Seime referentu jis pradėjo 2010 metais, o nuo 2011-ųjų yra ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas. VRK pateiktoje kandidato į Seimą biografijoje skelbiama, kad V.Urbanas yra ilgametis Lietuvos lenkų sąjungos narys.

1958 metais gimusi I.Malinauskienė yra baigusi Vilniaus universiteto tuometinį Pramonės ekonomikos fakultetą, 2003 metais Vilniaus universiteto Teisės fakultete įgijo teisininkės kvalifikaciją. VRK pateiktoje biografijoje nurodoma, kad yra dirbusi ekonomiste, nuo 1990 metų – Kauno miesto savivaldybės specialiste, nuo 1993 metų – skyriaus vedėjo pavaduotoja, iš šių pareigų buvusi atleista per reorganizaciją. 2004–2008 metais I.Malinauskienė nurodo vertusis privačia teisininko praktika.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas tikisi, jog nutarimas dėl komisijos sudėties pakeitimo bus pateiktas pratęstoje Seimo sesijoje sausį.

„Tikimės, kad jau sausį, per pratęstą sesiją“, – BNS sakė Z.Vaigauskas.

Skiriant naujus VRK narius taip pat iš komisijos sudėties bus braukiama Liberalų ir centro sąjungos į ją deleguota Inga Milašiūtė. Liberalų ir centro sąjungai parlamento rinkimai spalį buvo nesėkmingi, ji negavo nė vieno mandato parlamente.

Įstatymas numato, kad Seimas ne vėliau kaip per šimtą dienų po pirmojo naujai išrinkto Seimo posėdžio patikslina VRK sudėtį: atleidžia ir naujai paskiria partijų pasiūlytus komisijos narius, kad joje būtų daugiamandatėje rinkimų apygardoje mandatų gavusių partijų atstovų.

Partijų atstovų komisijoje turi būti mažiau nei teisingumo ministro ir Lietuvos teisininkų draugijos pasiūlytų kandidatūrų.

Į VRK paskyrus du naujus partijų atstovus ir vieną išbraukus, ši pusiausvyra išsilaikys. VRK nariais šiuo metu yra aštuoni teisingumo ministro ir teisininkų deleguoti nariai, partijų atstovų yra šeši.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min