Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 5d. 13:32

LLRA-KŠS dalyvaus valdančiojoje daugumoje

Valdemaras Tomaševskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Valdemaras Tomaševskis

Į koaliciją pakviesta jungtis Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) penktadienį nutarė prisijungti prie kitų trijų partijų ir pasirašyti sutartį dėl naujos daugumos.

„Sprendimas yra pozityvus, šiandien mes pasirašysim koalicinį susitarimą. Pradėsim gal nuo programinių dalykų, jie mus tenkina, praktiškai visi pasiūlymai buvo įtraukti“, – nurodė partijos pirmininkas Valdemaras Tomaševksis.

Jis teigė, kad pagal koalicinį susitarimą partijai teks kuruoti vidaus reikalų ir susisiekimo sritis. Kas bus siūlomi šių sričių ministrais, V.Tomaševskis kol kas neatskleidė, tačiau, anot jo, tai gali būti ir nepartiniai asmenys.

Tikėtina, kaip nurodė LLRA-KŠS lyderis, kad kandidatai į ministrus bus rasti po to, kai prisieks naujai išrinktas prezidentas: „Gal savaitės pabaigoje, po inauguracijos jau bus priimti sprendimai.“

Partija, anot V.Tomaševskio, turi žmonių, kurie būtų kompetentingi.

„Susisiekimo ministerijoje turėjom savo atstovų, viceministrų pareigose. O Vidaus reikalų ministerija, kaip jūs žinote, yra administracijos ministerija, savivaldos ministerija, tai puikiai suprantate, kad esame stiprūs šitoje srityje“, – aiškino jis.

Pasitikslinus, ar į ministrus bus siūlomi partiniai asmenys, partijos lyderis patikino, kad „nebūtinai“.

LLRA-KŠS, ko gero, turės atsisakyti vadovavimo Seimo Etikos ir procedūrų komisijai, kurios pirmininkė šiuo metu – Rita Tamašunienė.

Be to, LLRA-KŠS galės pretenduoti į Seimo vicepirmininko postą, nors V.Tomaševskio žiniomis, dabar laisvų Seimo pirmininko pavaduotojų postų nėra.

Koalicinių derybų pradžioje „lenkai“ tikino, kad postų persidalijimas nėra toks svarbus, kaip programinių nuostatų įgyvendinimas. Partija prašė vaiko pinigus visiems vaikams kitąmet didinti iki 100 eurų, mažinti PVM maisto produktams, senjorams nuo 75 metų kompensuoti vaistus, nuo mokesčių atleisti iki 25 metų pradėjusius dirbti jaunuolius.

V.Tomaševskis anksčiau tvirtino, kad dėl programinių nuostatų susitarta, tik esą mažesniais skaičiais, nei norėta.

LLRA-KŠS nepasirašė kitų trijų partijų parengto memorandumo, pagal kurį premjero pareigos, sudarius koaliciją, toliau paliekamos eiti Sauliui Skverneliui, o Seimo pirmininko postas atiduodamas „socialdarbiečiams“.

Koalicinę sutartį, įskaitant LLRA-KŠS, penktadienį 14 val. planuoja pasirašyti Socialdemokratų darbo partija, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei partija „Tvarka ir teisingumas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min