Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LLRA kvietimą mitinguoti prieš Švietimo įstatymą premjeras vadina politikavimu prieš rinkimus

Lietuvos ir Lenkijos vėliavos
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos ir Lenkijos vėliavos
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) kvietimą dalyvauti mitinge prie Seimo prieš Švietimo įstatymo nuostatas premjeras Andrius Kubilius vadina politikavimu artėjant Seimo rinkimams.

„Aš tai vertinu kaip gryną politikavimą, kuris ypač kritikuotinas dėl to, kad yra daromas vaikų sąskaita. Kiek rodo mūsų susitikimai tiek Druskininkuose, tiek Varšuvoje su Lenkijos vyriausybės ekspertais, ir dalyvaujant patiems lenkų bendruomenės atstovams, nėra jokio poreikio keisti Švietimo įstatymą, jo įgyvendinimas ir egzaminų klausimas gali būti įgyvendintas lanksčiau, ir visos baimės bei nerimas, ekspertų lygyje buvo labai aiškiai parodyta, yra be pagrindo“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė premjeras.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija pakvietė lenkų kilmės moksleivius ir jų tėvus penktadienį ateiti į mitingą prie Seimo reikalauti atšaukti vietos lenkų bendruomenės su pasipiktinimu sutiktas Švietimo įstatymo nuostatas, kuriomis tautinių mažumų mokyklose įvedama daugiau dalykų dėstymo lietuvių kalba, numatoma nuo 2013 metų suvienodinti lietuvių kalbos egzamino reikalavimus.

Lenkams protestuojant prieš Seimo priimtą naujos redakcijos įstatymą, šalių vyriausybių lygiu buvo nuspręsta sudaryti ekspertų darbo grupę, kurios atstovai iš abiejų valstybių šią savaitę paskelbė sutarę, kad lietuvių kalbos brandos egzamino forma visų mokyklų abiturientams bus viena – rašinys, o egzamino vertinimo normos pereinamuoju laikotarpiu skirsis.

„Lietuvos lenkų rinkimų akcija, aš tą drįstu tvirtinti labai aiškiai, jos lyderiai šiuo klausimu elgiasi kaip politikai, kuriems visiškai nesvarbu sutarimai, bet kuriems ir toliau norisi politikuot, matyt, galvojant apie artėjančius Seimo rinkimus“, – situaciją vertino premjeras.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos politikai antradienį pareiškė, kad dvišalės ekspertų grupės susitikimai lauktų rezultatų švietimo srityje nedavė, ir paragino lenkiškų mokyklų moksleivius bei jų tėvus dalyvauti penktadienį prie Seimo organizuojamame mitinge.

LLRA interneto svetainėje yra paskelbtas raginimas ateiti prie Seimo į mitingą, kuriame žadama reikalauti „visų dalykų tautinių mažumų mokyklose dėstymo gimtąja kalba, lietuvių gimtosios ir valstybinės kalbos egzamino suvienodinimo atšaukimo, nutraukti mokyklų su valstybine dėstomąja kalba protegavimą tautinių mažumų mokyklų atžvilgiu“.

Lietuvoje gyvena apie 200 tūkst. lenkais save laikančių žmonių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min