Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LNK ir „Init“ deryboms pasiekus aklavietę, LNK siūlo rinktis kitus kabelinės televizijos operatorius

Zita Sarakienė
Zita Sarakienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo liepos 1 dienos nutraukus keturių lietuviškų televizijos kanalų – LNK, TV1, LIUKS ir INFO TV – retransliavimą UAB „Vinita“, UAB „Init“ ir „Sugardas“ kabelinių televizijų tinklais, LNK sulaukė daugybės žiūrovų pasipiktinimų.

UAB „ Laisvas ir nepriklausomas kanalas“ dar kartą prie derybų stalo kvietė „Init“ grupės akcininką, tačiau atsižvelgiant į „Init“ veiksmus ir poziciją, derybos pasiekė aklavietę.

LNK prognozuoja, kad sutartis dėl LNK grupės kanalų retransliacijos šių įmonių analoginiame baziniame pakete nebus sudaryta.

„Laisvas ir nepriklausomas kanalas“ vienodomis sąlygomis suteikia galimybę retransliuoti šiuos kanalus visiems kabeliniams tinklams, tačiau tam pačiam akcininkui priklausančių UAB „Vinita“, UAB „ Init“ bei UAB „Sugardas“ noras turėti išskirtines sąlygas nėra konstruktyvus ar kuo nors pagrįstas.

Šių kabelinių televizijų operatoriai pažeidžia savo abonentų teises. Visos kitos kabelinės televizijos konstruktyviai sprendė LNK grupės kanalų retransliavimo klausimą ir šiuo metu su jais pasirašomos ilgalaikės sutartys. Deja, su „Init“ grupe sutartis nebus sudaryta“, – sako LNK televizijos generalinė direktorė Zita Sarakienė.

Valstybinės vartotojų teisės apsaugos tarnybos vyriausiojo specialisto Viliaus Šileikos teigimu, keturių televizijos kanalų retransliacijos nutraukimas iš anksto nepranešus pažeidžia vartotojų teises. Vadovaujantis LR Civilinio kodekso 6.217 ir 6.218 straipsniais, esminis sutarties pažeidimas žiūrovui suteikia teisę be jokių baudų vienašališkai nutraukti sutartį su kabeline televizija. Maža to, galima ne tik atsisakyti mokėti už nekokybiškai suteiktą paslaugą, bet ir reikalauti nuostolių atlyginimo už patirtą žalą.

LNK apgailestauja, kad nutraukus retransliacijas nukentėjo dalis Vilniaus, Kauno ir Visagino žiūrovų, kuriems pagal sutartis buvo įsipareigota rodyti lietuviškus kanalus.

Vilniečiams, kauniečiams ir visaginiečiams siūloma rinktis „Balticum“, „Cgates“, „Kava“, „Mikrovisatos TV“, „Skynet“, „Rygveda“, „Transteleservis“, „Viginta“ arba „VDNET“ ir kitų kabelinių televizijų paslaugas.

Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimas ir papildymas, numatantis naują lietuviškų kanalų retransliavimo tvarką, įsigaliojo 2010 spalio 18 dieną ir jo įgyvendinimui buvo skirta pusė metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min