Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 5d. 10:30

Loreta Graužinienė: Jonas Varkala atšaukė parašą, neeilinės Seimo sesijos nebus

Jonas Varkala
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Jonas Varkala

Mišrios Seimo narių grupės nariui Jonui Varkalai atšaukus savo parašą dėl neeilinės sesijos surengimo, ji nebus šaukiama, teigia parlamento pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

„Neeilinei sesijai sušaukti neužtenka parašų, yra vienas parašas atšauktas, todėl šitas klausimas nebus svarstomas. Dabar nepakanka parašų, ir mes nešauksime sesijos“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė ji.

Pagal Seimo statutą, inicijuoti neeilinę sesiją gali ne mažiau kaip trečdalis parlamentarų, tai yra ne mažiau kaip 47 Seimo nariai. Būtent tiek jų pasirašė opozicijos siūlymą vasario 10-12 dienos surengti neeilinę sesiją.

L.Graužienei kelia įtarimų dėl skaidrumo

Anot Seimo vadovės, abejonių kelia ir parašų rinkimo dėl sesijos sušaukimo aplinkybės.

„Gavau skambutį iš Seimo nario, kuris informavo, kaip yra renkami parašai. Kad parašai renkami ant balto lapo, motyvuojant dėl galimo nepaprastosios padėties sušaukimo, kad galbūt nespės padaryti kokiu nors ypatingu atveju, ir aš supratau, kad tie parašai renkami nevisiškai skaidriai. Todėl tą pasakiau viešai, kad turės būti aiškinamasi, jeigu tas nutarimas bus registruojamas su pakankamu parašų skaičiumi“, – tvirtino L.Graužinienė.

Antradienį „Lietuvos ryto“ televizijai ji pareiškė girdėjusi, kad renkant parašus dėl neeilinės sesijos parlamentarai buvo gąsdinami galimu karu, bet pridūrė nežinanti, ar tai yra tiesa. Opozicijos atstovais šiuos teiginius pavadino kliedesiais.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Loreta Graužinienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Loreta Graužinienė

J.Varkala ,,neprisimena, kaip pasirašė“

J.Varkala ketvirtadienį BNS tvirtino parašą atsiėmęs, nes teigia neprisimenantis, kad būtų pasirašęs dėl neeilinės sesijos surengimo.

„Aš nustebau, kad tas mano parašas ten yra. Aš abejoju to parašo tikrumu, tačiau kelti šį klausimą (dėl parašo tikrumo – BNS) sudėtinga, todėl jį tiesiog atsiėmiau“, – sakė parlamentaras.

Jis teigė, kad gruodžio 23 dieną pasibaigus Seimo rudens sesijai nėra pasirašęs jokio dokumento Seime.

J.Varkala taip pat sakė, kad opozicijos neeilinėje sesijoje siūlomi svarstyti klausimai nėra „valstybės reikalų sprendimas, o viešieji ryšiai“.

„Nenoriu būti spektaklio dalyvis“, – akcentavo jis.

Darbavosi L.Graužinienės sekretoratas?

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma trečiadienį viešai pranešė apie bandymus sužlugdyti neeilinę sesiją. Jis BNS sakė gavęs žinių, kad atšaukti savo parašus įkalbinėjami atstovai iš Mišrios Seimo narių grupės. Tai esą darė Seimo pirmininkės sekretoriato darbuotojai.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Jurgis Razma
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Jurgis Razma

„Manau, kad čia buvo kokios nors įtakos ir iš Seimo pirmininkės sekretoriato. Šiaip kiti ir negalėjo žinoti, kas ten yra pasirašę“, –  ketvirtadienį savo įtarimus pakartojo parlamentaras.

Konservatoriai ir liberalai neeilinę Seimo sesiją siūlė surengti vasario 10-12 dienomis. Į jos darbotvarkę norėta įtraukti siūlymą Antikorupcijos komisijai pavesti atlikti parlamentinį tyrimą dėl Darbo partijos rinkimų finansavimo bei kitus klausimus.

„Manau, kad yra nenormali situacija - bet kokią svarbią procedūrą sunku organizuoti, jeigu yra parašų atšaukimo galimybė. Vis dėlto, manau, kad mums reikia grįžti prie (Seimo) statuto ir žiūrėti. Manau, kad reikėtų bent jau kažkiek sugriežtinti tą parašų atsiėmimo galimybę“, - susidariusią padėtį BNS komentavo J.Razma.

J.Razma taip pat stebėjosi, kad būtent dėl partijos „Drąsos kelias“ vadovo J.Varkalo veiksmų parlamente neįvyks diskusija, kaip ginami užsienyje gyvenančių vaikų interesai.

Jis atkreipė dėmesį, kad Seimo nariui atsiėmus parašą, kitas parlamentaras to paties dokumento paremti nebegali – visą parašų rinkimo procedūrą reikia pradėti iš naujo.

„Svarbiausia, kad nusikelia svarstymas, kaip mums atrodo, svarbiu klausimu. Štai tas klausimas dėl Darbo partijos finansų skaidrumo, jeigu jis bus kovo 10-osios sesijoje, bus svarstomas tik po rinkimų. Vadinasi, nesugebėsime tuo klausimu ką nors daugiau atskleisti rinkėjams“, – apgailestavo konservatorius.

Jis taip pat stebėjosi, kad būtent dėl partijos „Drąsos kelias“ vadovo J.Varkalo veiksmų parlamente neįvyks diskusija, kaip ginami užsienyje gyvenančių vaikų interesai.

„Labai gaila, kad vienas opozicijai atstovaujantis Seimo narys, beje, atstovaujantis tai politinei jėgai, kuri dedasi labai didele vaikų teisių gynėja, kaip tik tuo atšaukimu sužlugdė galimybę apsvarstyti svarbius klausimus būtent dėl vaikų teisių“, – sakė J.Razma.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

17:24
00:38
01:30

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min