Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 4d. 21:57 , Atnaujinta: 2013 lapkričio 5d. 00:03

Loreta Graužinienė televizijos laidoje ir vėl kritikavo Dalią Grybauskaitę bei apsižodžiavo su Rita Miliūte

Loreta Graužinienė
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Loreta Graužinienė

Pirmadienio vakarą LRT laidoje „Teisė žinoti“ lankėsi Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Čia ir vėl buvo jaučiama įtampa tarp jos ir laidos vedėjos Ritos Miliūtės, naujoji Seimo pirmininkė taip pat nepraleido progos paleisti kritikos strėlių prezidentės Dalios Grybauskaitės pusėn.

Po to, kai prieš mėnesį apsilankė žurnalistės R.Miliūtės vedamoje laidoje, įsižeidusi L.Graužinienė pareiškė, kad šiai žurnalistei – ne vieta nacionalinėje televizijoje. Visgi L.Graužinienė vėl dalyvavo laidoje, kurią vedė jai neįtikusi Rita Miliūtė.

Šįkart laidoje atmosfera buvo kiek ramesnė. Tiesa, jau pačioje laidos pradžioje R.MIliūtė „įkando“ L.Graužinienei, pasakiusi, kad niekas po tos laidos taip ir nebuvo atleistas, ji vis dar veda laidą. L.Graužinienė pareiškė net neketinusi atleisti R.MIliūtės. Į laidos vedėjos pastabą, kad tuomet galbūt būtų įėjusi į istoriją, L.Graužinienė atsakė: „Na, jums nepasisekė. Nors ir labai norėjote, galbūt ir provokavote tą padaryti.“

Jau pačioje laidos pradžioje R.MIliūtė „įkando“ L.Graužinienei, pasakiusi, kad niekas po tos laidos taip ir nebuvo atleistas, ji vis dar veda laidą.

L.Graužinienė laidoje pareiškė, kad ji neketina leistis į provokacijas, lygiai kaip neketina ir atsiprašyti prezidentės Dalios Grybauskaitės. Kaip jau skelbta, L.Graužinienė pareiškė, kad prezidentė nedalyvavo tarptautiniame renginyje, nors neva turėjo ten pagal planą dalyvauti. Vėliau paaiškėjo, kad D.Grybauskaitė šiame renginyje dalyvauti neturėjo. Tačiau laidoje L.Graužinienė tikino, kad ji dirbo Europos reikalų komitete ir žinojo, kaip turėjo vykti visi renginiai, kada buvo pakeistas scenarijus. L.Graužinienė sakė apgailestaujanti, kad D.Grybauskaitė pasirinko būtent tokį scenarijų.

Siūlė prezidentei D.Grybauskaitei pagalvoti dėl darbo

Ji taip pat nepraleido progos vėl paleisti kritikos strėlių į D.Grybauskaitę, pareiškusi, kad ši „turi įvertinti, kodėl ji turi tokius savo santykius su parlamentu“. „Aš vertinu tai kaip nepagarbą šiam parlamentui, kurį išrinko žmonės“, – sakė L.Graužinienė. Ji taip pat pareiškė, kad visos valdžios turėtų dirbti kartu ir siekti ne vien tik savo reitingų. 

„Nė viena valdžia neturi dirbti dėl savo reitingų, turi dirbti ir tarnauti Lietuvos žmonėms. Aš nematau jokių problemų dirbti su bet kuria valdžia. Jei kas nenori dirbti, tai čia yra tų žmonių problema. Mes su premjeru labai gerai dirbame, diskutuojant gimsta įvairiausių pasiūlymų. Vyriausybė ir parlamentas dirba ranka rankon. Norėtųsi, kad visos trys valdžios dirbtų kartu“, – sakė ji. 

Į R.Miliūtės pastebėjimą, kad lygiai kaip paima telefoną ir paskambina premjerui Algirdui Butkevičiui, L.Graužinienė galėtų paskambinti ir kitam žmogui – duodama suprasti turinti galvoje prezidentę, L.Graužinienė atsakė šypsniu. Ji pareiškė savo žingsnius jau padariusi, o prezidentė, anot jos, turėtų apmąstyti savo veiksmus ir „vieną kartą suprasti, kad visos trys valdžios turi dirbti kartu“. 

Prezidentė, anot jos, turėtų apmąstyti savo veiksmus ir „vieną kartą suprasti, kad visos trys valdžios turi dirbti kartu“

Prezidentei ji priekaištavo ir kalbėdama apie užsienio politiką. Anot L.Graužinienės, jeigu prezidentė mano, kad už santykius su Rytų šalimis atsakinga Vyriausybė, o už santykius su Vakarais – prezidentė, ši turėtų imti tik pusę savo algos. Seimo pirmininkė sakė, kad iš dalies jos pastangomis buvo užglaistytas prezidentės ir premjero apsižodžiavimas. 

Jaučiasi esanti viena šalies vadovių

L.Graužinienė ir vėl pakartojo savo įsitikinimą, kad ji yra viena iš šalies vadovių. „Esu viena iš šalies vadovių. Tai yra, kas yra. Aš tikrai neketinu išsiginti savo žodžių“, – sakė L.Graužinienė.

L.Graužinienė sakė neketinanti keisti savo nuomonės ir dėl Algirdo Patacko neliečiamybės. Anksčiau ji buvo pareiškusi neteiksianti Seimui generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymo naikinti Seimo nario teisinės neliečiamybės. Laidoje L.Graužinienė sakė, kad dabar svarbiausia yra parlamentaro sveikata, o ne  tai, ką Seimo narys pavogė parduotuvėje. 

Į prezidento rinkimus neis

Seimo pirmininkė sakė, kad ji neketina kandidatuoti prezidento rinkimuose. „Seimo pirmininko pozicija yra labai svarbi pozicija“, – sakė L.Graužinienė, nenorėjusi sutikti su R.Miliūtės teiginiu, kad šis postas yra labai trapus. Jos teigimu, patvirtinta, kad Darbo partijos atstovu prezidento rinkimuose bus Artūras Paulauskas ir ji visokeriopai padės jam rinkimuose. 

Esu viena iš šalies vadovių. Tai yra, kas yra. Aš tikrai neketinu išsiginti savo žodžių

Tiesa, ji nepanoro komentuoti ankstesnių aštrių A.Paulausko žodžių Viktoro Uspaskicho atžvilgiu – jis anksčiau teigė, kad Darbo partijos įkūrėjas dirba ne Lietuvai. Tačiau L.Graužinienė nepraleido dar vienos progos tiesioginiame televizijos eteryje padėkoti V.Uspaskichui. „Visų pirma, naudodamasi proga, noriu padėkoti V.Uspaskichui už daugybę išsakytų gražių žodžių ir pasistengsiu juos pateisinti“, – sakė L.Graužinienė. 

Aiškinosi dėl paramos B.Bradauskui

Dar viena laidos tema – tai, kad L.Graužinienė anksčiau iš dalies išreiškė paramą filmo apie Sausio 13-ąją demonstraciją Seime uždraudusiam Broniui Bradauskui.

Anot jos, dėl su filmu kilusio nesusipratimo ji buvo informuota tik paskutiniu metu. „Po šio įvykio aš supratau, kad reikia kalbėti ne tik dėl turinio, bet pažiūrėti ir į organizacinius dalykus, kad daugiau Seime tokių dalykų nebekiltų“, – sakė L.Graužinienė.

L.Graužinienė teigė, kad tuo metu tvyrojo „bendra įtampa“. „Tas filmas yra rodomas Seime, ir manau, kad jis toliau bus rodomas, kol mes baigsime Europos pirmininkavimą, ir ne vieną kartą dar ji panaudosime. Manau, kad jį galima praplėsti ir padaryti visai neblogą filmą, kurį turėtume Seimo archyve“, – teigė L. Graužinienė. Jos teigimu, filme turėtų būti atspindėtas ne vieno ar dviejų žmonių, o kur kas daugiau signatarų indėlis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min