TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lošimų prievaizdai bus pavaldūs ne Seimui, o Finansų ministerijai

Ruletė
BFL nuotr. / Ruletė
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas ketvirtadienį pritarė, kad parlamentui pavaldi Valstybinė lošimų priežiūros komisija (VLPK) būtų pertvarkyta į Lošimų priežiūros tarnybą prie Finansų ministerijos. Svarstant šį klausimą parlamente susipliekė konservatoriai ir socialdemokratai. Pastarieji tvirtino, kad nereikia naikinti VLPK , o jų oponentai kaltino socdemus noru ir toliau diriguoti komisijai.

Lošimų verslo priežiūrą vykdančios šešių narių komisijos nebeliks nuo kitų metų kovo. Dabar VLPK narius skiria prezidentas, ministras pirmininkas ir Seimo pirmininkas. Vietoje VLPK atsirasiančiai tarnybai vadovaus direktorius, kurį po konkurso į pareigas skirs finansų ministras.

Seimo palaimintomis pataisomis numatyta, kad tarnyba dalyvaus įgyvendinant valstybės politiką azartinių lošimų srityje ir vykdys lošimų kontrolę.

Azartinių lošimų įstatymas taip pat buvo papildytas nuostata, kuri lošimo automatų salonų darbuotojus įpareigos patikrinti kliento tapatybę tais atvejais, jeigu kyla abejonės, kad jis jaunesnis nei 18 metų.

Kazino darbuotojai taip pat turės registruoti visus lošimo namų slenkstį peržengusius žmones. Šiuo metu galiojančiame įstatyme numatyta, kad privaloma registruoti asmenis, kurie arba keičia grynuosius pinigus į žetonus, arba įmoka, arba laimi sumą, viršijančią 3500 litų ar ją atitinkančią sumą užsienio valiuta.

Seime diskutuojant dėl šio įstatymo pataisų, susikirto socialdemokratų ir konservatorių atstovai. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijoje dirbantis parlamentaras Kęstutis Masiulis aiškino, kad šiuo metu lošimų priežiūra yra nepakankama. „Pokyčiai yra reikalinti, ir man nesuprantama, kaip saugant bičiulius ir draugelius bandoma torpeduoti paprastą spendimą. Nejau valstybėje institucijos yra sukurtos tik tam, kad viena ar kita partija į jas galėtų pasodinti savo draugus ir juos saugoti bei puoselėti. Man gėda dėl socdemų“, – sakė K. Masiulis.

Socialdemokratas Vytenis Andriukaitis kritikavo konservatorių norą lošimų priežiūrą patikėti naujai institucijai. No teigimu, pertvarkas konservatoriai vykdo chaotiškai. „Viskas daroma taip, kaip kam nors šauna į galvą. Siūlyčiau atsikvošėti“, – aiškino jis.

„Konservatoriai, jums nebedaug beliko, tars rinkėjai žodį, ir jūsų pasipūtimui ateis pabaiga, tada gal išmoksite kitaip kalbėti, įtikinėti argumentais. O nuo dabartinės jūsų giesmelės žmonėms jau bloga darosi“, – pridūrė V.Andriukaitis.

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Žilvinas Šilgalis teigė, kad dabar lošimai prižiūrimi nepakankamai. „Svarstome tik lošimų priežiūrą reguliuojančios institucijos klausimą, o kiek emocijų! Kai vėliau svarstysime svarbesnius su lošimais susijusius įstatymus, tada ir pamatysime tikruosius herojus. Dabar yra tiek interesų, ir jiems taip atstovaujama, kad net šiurpu darosi“, – sakė parlamentaras. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min