Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nacionalinės loterijos mįslės: kas laimėjo prizus, neaišku

Loterijos organizatoriai didelius prizus žada kiekvieną savaitę.
10milijonu.lt nuotr. / Loterijos organizatoriai didelius prizus žada kiekvieną savaitę.
Šaltinis: 15min
0
A A

10 milijonų litų laimėjimą žadančios loterijos bilietą nusipirkęs kėdainietis pasijuto apmautas: praėjusią savaitę rodytos televizijos laidos, kurioje vyko penktasis prizų lošimas, vedėjas pažadėjo žaidėjus apdalinti papildomais prizais, tačiau laidos transliacija baigėsi nepaskelbus laimingųjų. Loterijos organizatoriai šia tema kalbėti nelinkę.

„Man atrodo, kad loterija sukčiauja, – 15min.lt teigė vardo ir pavardės nenorėjęs skelbti skaitytojas. – Laidos metu išridenus visus kamuoliukus turėjo būti traukiami papildomų piniginių prizų laimėtojų bilietų numeriai, bet tada laida stebuklingai pasibaigė, o kas laimėjo, taip ir liko neaišku. Jų internetinėje svetainėje nė žodžio apie tai nėra. Gal aš ko nors nesupratau?“

Televizijos laida, kurioje vyko lošimas, yra patalpinta internete. Didžiausio – 10 mln. Lt – prizo šiame žaidime nelaimėjo niekas. Vieną iš trijų lentelių užbraukę žaidėjai laimėjo po 17 Lt, antrąją lentelę užbraukusiems teko po 1,9 tūkst. Lt. Kiek žmonių laimėjo šiuos prizus, organizatoriai neskelbia.

„O dabar – dėmesio, šią savaitę pirktų loterijos bilietų numeriai laimės net penkis tūkstančius papildomų piniginių laimėjimų“, – ketvirtadienį transliuotoje laidoje šūktelėjo žaidimo vedėjas Gintaras Mikalauskas. Po šių žodžių laidos transliacija baigėsi.

Penktajame loterijos „10 milijonų“ tiraže niekas nelaimėjo ir didžiojo prizo – 1 mln. Lt, nors loterijos organizatoriai savo tinklalapyje teigia, kad „kiekviename tiraže kamuoliukų skaičius didinamas tol, kol laimima 10 mln. Lt arba 1 mln. Lt“. Tinklalapyje taip pat rašoma, kad žaidėjai gali laimėti papildomų prizų (namus, automobilius, egzotiškas keliones, piniginius prizus), jeigu jų bilieto numeris bus ištrauktas tiraže.

Negalėjo nurodyti, kur skelbia laimėtojus

Loteriją „10 milijonų“ organizuojančios įmonės „Lotto Baltica“ atstovai su 15min.lt kalbėti apie įvykusį žaidimą nebuvo linkę. Tinklalapyje nurodytu telefonu atsiliepusi moteris teigė, kad žmogaus, bendraujančio su žiniasklaida, šiuo metu nėra.

Ji aiškino, kad iš tiesų laimingi bilietų numeriai žaidimo metu buvo ištraukti, bei pabrėžė, kad televizijos laidą kuria kita bendrovė.

„Lotto Baltica“ atstovė sakė, kad bilietų, kurie laimėjo papildomus prizus, numeriai paskelbti bendrovės tinklalapyje. Paprašyta nurodyti, kaip juos rasti, darbuotoja sakė, kad jai to reikia paklausti tinklalapio administratorių. Ji pažadėjo paskambinti, tačiau pirmadienį 15min.lt skambučio nesulaukė.

Dėl  transliuotos loterijos „10 milijonų“ skundo sulaukė ir Valstybinė lošimų priežiūros komisija (VLPK). Jos pirmininkas Robertas Kvietkovskis 15min.lt aiškino kol kas nežinantis, kaip komentuoti šį atvejį.

„Kas ten yra, kodėl taip atsitiko, galėsime pasakyti tik tada, kai surinksime visą informaciją. Mums taip pat reikia įvertinti taisykles, yra vertinama, ar bendrovė atliko visas procedūras, susijusias su tomis taisyklėmis. Peržiūrėsime tiek taisyklių turinį, tiek faktinę situaciją, tada tik galėsime pasakyti, ar jie padarė viską taip, kaip reikia“, – sakė komisijos pirmininkas.

Dėl loterijos organizatorių kreipėsi į prokurorus

Internete nurodoma, kad loteriją organizuojanti bendrovė „Lotto Baltica“ yra įmonės „Žalgirio loto“ loterijų operatorius.

Šių metų pradžioje spauda rašė, kad „Žalgirio loto“ tik per plauką išsaugojo licenciją organizuoti didžiąsias loterijas. Taip nutiko dėl to, kad bendrovė atsisakė sumokėti 10 tūkst. Lt laimėjimą žmogui, dalyvavusiam jos organizuojamame žaidime „Taip arba ne“. Laimėjimo „Žalgirio loto“ nenorėjo išmokėti dėl to, kad bilietas buvo pirktas naudojantis juridiniam asmeniui priklausančiu telefonu.

10 tūkst. Lt žmogui buvo sumokėti tik tuomet, kai VLPK paskelbė konkretų laiką, kada bus sustabdyta bendrovės licencija.

VLPK pirmininkas R.Kvietkovskis anksčiau bendrovę „Žalgirio loto“ yra pavadinęs viena problematiškiausių.

Šių metų balandį dėl šios įmonės veiklos komisija kreipėsi į prokuratūrą ir Valstybinę mokesčių inspekciją. VLKP atstovai, tyrę „Žalgirio loto“ veiklą, tuomet kalbėjo, kad bendrovė galėjo sukčiauti.

VIDEO: Tiražas 5 (2011-12-08) Nacionalinė loterija 10 milijonų

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Loterija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min