Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LRT – į teismą dėl skolų (papildyta 12:50 val.)

A.Siaurusevičius
Valdo Kopūsto/ „Scanpix“ nuotr. / LRT vadovas A.Siaurusevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Siekdama atgauti daugiau nei 600 000 litų skolą iš nacionalinio radijo ir televizijos, Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra (LATGA-A) kreipėsi į teismą.

LATGA-A pranešime informuojama, jog organizacija pateikė teismui ieškinį dėl 634 927,28 litų skolos išieškojimo iš Nacionalinio radijo ir televizijos už suteiktą teisę transliuoti Lietuvos ir užsienio muzikos, literatūros, vaizduojamojo meno, taikomosios dailės, fotografijos, audiovizualinių bei dramos autorių kūrinius. LATGA-A kol kas neprašo teismo taikyti laikinąsias priemones.

Edmundas Vaitekūnas, LATGA-A generalinis direktorius, kalbėjo: „Šiuo visiems sunkiu laikotarpiu mes privalome pasirūpinti ir apginti autorių interesus. LRT skola LATGA-A’i, atstovaujančiai Lietuvos ir užsienio šalių autoriams, jau siekia per 600 000 litų. Honorarų pagal LATGA-A ir LRT sutartį už teisę panaudoti kūrinius nacionalinis transliuotojas nebemoka nuo 2008 metų spalio mėnesio, išskyrus nežymias vėlesnes įmokas. Laukti nebegalime, skola kas mėnesį didėja. O susikaupusias milijonines sumas tiek išmokėti, tiek išieškoti būna visuomet sunku.“

Naujienų portalui 15min.lt LRT atstovas Vytaras Radzevičius kol kas negalėjo nieko paaiškinti. Atstovo teigimu, kiek jam iki šiol buvo žinoma, LRT nebuvo gavusi jokių oficialių pranešimų ar įspėjimų dėl skolos. „Kol kas patys ką tik esame gavę tokį LATGA-A pranešimą. Turiu pereiti daug kabinetų. Kiek vėliau viskas bus aišku“, – kalbėjo V.Radzevičius.

LATGA-A direktorius Edmundas Vaitekūnas 15min.lt patikino, kad dėl vis didėjančių skolų ne kartą kalbėta su LRT vadovybe, siųsta ir laiškų. Vadovas piktinasi, kad į paskutinį siųstą laišką LRT nereagavo.

„Buvo kalbėta ir laiškai rašyti, o skolos vis augo. Kitokių išeičių neturime. Privalome užtikrinti, kad autoriams būtų atlyginta“, – kalbėjo E.Vaitekūnas.

LATGA-A vadovas sakė ne kartą prašęs LRT išspręsti šiuos klausimus iki vasario 17-osios: „Pastarąjį kartą buvo rašyta prieš mėnesį. Deja, ne tik nesulaukėme jokio atsakymo, bet nepavyko man ir pakalbėti išsamiai tais klausimais.“

E.Vaitekūnas apgailestauja dėl susiklosčiusios situacijos ir sako, kad kiekvienam pirmiausia rūpi prižiūrėti savo kiemą. Esą todėl ir kreiptasi į teismą. LATGA-A vadovas sakė neketinąs laukti, kol LRT sukaups kelių milijonų skolą, todėl ir kreipėsi į teismą dabar. Pasak E.Vaitekūno, jeigu su nacionaliniu transliuotoju pavyks susitarti, LATGA-A ieškinį iš teismo atsiims.

Paklaustas, ar įsiskolinimų LATGA-A turi tik LRT, ar ir kitos televizijos, E.Vatekūnas kalbėjo, kad kitos televizijos skolų neturi, o jeigu vėluoja sumokėti, ilgiausiai pinigų tenka laukti mėnesį.

LRT atstovo Vytaro Radzevičiaus teigimu, skola LATGA-A susidarė dėl sumažėjusio biudžeto. „Ji dengiama ir bus padengta. Ir vakar buvo vienas pervedimas. Situacijos nedramatizuojame“, – kalbėjo LRT atstovas.

V.Radzevičius 15min.lt aiškino, jog skola susidarė dėl to, kad visoms biudžetinėms įstaigoms Vyriausybės nutarimu kas ketvirtį mokami pinigai yra sumažinti. „Anksčiau būdavo 25 procentai metinio biudžeto, o šiemet nutarta pirmąjį ketvirtį mokėti 17, o antrąjį – 19 procentų metinio biudžeto. Mažėja pinigų srautai, mažėja reklaminės pajamos ir šiek tiek trūksta pinigų. LRT skolinga ne vien LATGA-A. Visiems skolininkams mokame po truputį“, – patikino V.Radzevičius.

„Kai tik bus įmanoma, bus atsiskaityta. Čia pinigų srautai, o kada jie suvaikščios...“, – kalbėjo atstovas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min