Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 27d. 08:13

LRT skęsta – vadovas ilsisi

A.Siaurusevičius
Valdo Kopūsto/ „Scanpix“ nuotr. / A.Siaurusevičius

Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) vadovas Audrius Siaurusevičius išvyko mėnesį ilsėtis į JAV, o nacionalinis transliuotojas toliau nesulaikomai grimzta į daugiamilijonines skolas. Būtini sprendimai atidedami ateičiai.

Lapkričio pradžioje LŽ pranešus, kad Seime rengiamos įstatymo pataisos, kurios įtvirtintų naują LRT tarybos sudarymo ir atsakomybės tvarką, nacionalinio transliuotojo darbuotojams nušvito viltis, jog kur kas daugiau tvarkos pagaliau rasis pačioje LRT – įstaigoje, kurios steigėjas yra Seimas ir kuri finansuojama iš valstybės biudžeto. Juoba kad A.Siaurusevičius vėl įrodė neketinąs artimiausiu metu spręsti nacionalinio transliuotojo problemų.

Myli labiau Ameriką nei LRT

LRT padėtį sunkina ne tik grėsmingos, vien per šiuos metus net 20 mln. litų išaugusios skolos, bet ir tai, kad jau kurį laiką nacionalinis transliuotojas likęs be vadovo. A.Siaurusevičius nuo lapkričio 12–osios iki gruodžio 7–osios, pasiėmęs nemokamų atostogų, keliauja po JAV, kaip manoma, LRT atstovo spaudai Vytaro Radzevičiaus pramintais takais. LRT neseniai rodė jo susuktą dokumentinę juostą „Mylių Amerika“.

„LRT tvyro visiška netvarka, skolos vis auga. Generalinis direktorius po atostogų grįš prieš Kalėdas, kai politinis gyvenimas vėl bus apmiręs, tad vėliau mažiausiai du mėnesius jokie sprendimai nebus priimami. LRT taryba tik klapsi ausimis, LRT Finansų ir ekonomikos departamento direktorė Eglė Gudelytė net negali tiksliai pasakyti, kam dar nacionalinis transliuotojas nėra skolingas“, – LŽ tvirtino LRT darbuotojai, nenorėję, kad jų pavardės būtų skelbiamos. Be kita ko, jie vylėsi, kad padėtis ims keistis į gera, kai Seimas priims minėtas pataisas.

Atremdamas savo viršininkui žeriamus priekaištus V.Radzevičius aiškino, kad nei nuo LRT, nei nuo nacionalinio transliuotojo vadovo visiškai nepriklauso, kokį kitų metų LRT finansavimą siūlys Vyriausybė ir tvirtins Seimas.

Abejotinas rūpinimasis

Tačiau oponentai su tokia pozicija nesutinka. Jie pabrėžia, kad bet kurios įstaigos vadovas yra tiesiogiai atsakingas už jos veiklos rezultatus. Pasak LŽ kalbintų LRT senbuvių, net vienas pastarųjų LRT vadovybės sprendimų, kai buvo atleisti apie 70 darbuotojų, vadybos požiūriu yra netinkamas ir neracionalus. Pirmiausia dėl to, kad atleistiesiems reikės išmokėti 6–10 mėnesių išeitines kompensacijas, o tai dar labiau apsunkins dabartinę LRT finansinę padėtį. „Atleisti pensininkai neišgelbės LRT, nes efektas bus juntamas tik po metų. Jau šių metų pradžioje reikėjo mažinti algas, tačiau tokių sprendimų niekas nenorėjo ir nenori priimti“, – pabrėžė LRT senbuviai.

Dalis LRT darbuotojų turi paaiškinimą, kodėl A.Siaurusevičius išėjo nemokamų atostogų. Tai esą toli gražu nėra rūpinimasis nustekenta LRT. „Juk galėjo imti mokamas atostogas, tai būtų normalu. Tačiau generalinis tikriausiai jau laukia, kol jį atleis, tada bus didesnė išeitinė kompensacija“, – mano A.Siaurusevičiaus pavaldiniai.

Laikas daryti tvarką

LRT tarybos pirmininkas Gediminas Ilgūnas juokėsi aiškindamas A.Siaurusevičiaus nemokamų atostogų peripetijas, esą kiekvienas žmogus turi teisę į poilsį. Generalinis direktorius pats save išleidžia atostogų, tam nereikia LRT tarybos leidimo. Paklaustas, ar etiška krizės metu kad ir laikinai palikti LRT vairą, kai niekas kitas nepriima reikalingų ir neatidėliotinų sprendimų, G.Ilgūnas atsakė filosofiškai: „Etika tas baslys, kuriuo mušami kiti, o savęs nematoma.“

Kitokios nuomonės laikosi buvęs LRT vadovas Kęstutis Petrauskis. Jo manymu, jei LRT taryba, kuri yra aukščiausias valdymo organas ir atstovauja visuomenės interesams, nesusitvarko, tai LRT turėtų pasirūpinti vienintelis steigėjas Seimas. Jam atstovauja Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, organizuojantis naujos LRT tarybos, jei sugalvotų atsistatydinti dabartinė, sudarymą. Mat susidaro įspūdis, kad tiek atostogaujantį A.Siaurusevičių, tiek dabartinę LRT tarybą esama padėtis tenkina. 

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min