Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 13d. 20:00

LRT taryba konstatavo: Lietuvos radijas, iškarpęs Gintaro Aleknonio komentarą, padarė klaidą

Žirklės
Photos.com nuotr. / Žirklės

Lietuvos radijas, iškarpęs Mykolo Romerio universiteto docento Gintaro Aleknonio komentarą, padarė klaidą, antradienį nutarė Lietuvos radijo ir televizijos taryba.

„Taryba, išklausiusi tiek administracijos, tiek G.Aleknonio nuomones, priėmė nutarimą, kad Lietuvos radijas padarė klaidą paleisdamas į viešą eterį kitokį komentarą negu jį buvo pateikęs komentaro autorius“, – po tarybos posėdžio BNS sakė LRT tarybos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Tokiam vertinimui, pasak jo, per balsavimą pritarė devyni iš 12 Tarybos narių.

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Gintaras Aleknonis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Gintaras Aleknonis

„Taryba nevertina niekieno drausminės ar tarnybinės atsakomybės. Tokių rekomendacijų Taryba neturi teisės priiminėti. Administracija su G.Aleknoniu informavo mus, kad jie šios situacijos tarpusavyje dar nebandė spręsti. Kaip jie toliau spręs, priklauso nuo jų pačių. Taryba nesikiš, nes čia administracijos ir jos darbuotojų reikalas“, – kalbėjo D.Radzevičius.

LRT tarybos vadovo teigimu, šis klausimas buvo svarstomas platesniame žurnalistų laisvės, įsipareigojimų ir santykių su darbdaviais kontekste.

„Todėl Taryba šiandien priėmė dar vieną sprendimą šituo klausimu – įpareigojo LRT administraciją iki vasario 29 dienos įgyvendinti Visuomenės informavimo įstatymo nuostatas dėl privalomų vidaus taisyklių arba etikos kodekso, kur būtų nustatyti tarpusavio – žurnalisto ir jo darbdavio – įsipareigojimai dėl dalykų, kurie užtikrintų žodžio laisvę“, – sakė D.Radzevičius.

G.Aleknonis praėjusią savaitę pranešė, kad įrašęs komentarą jis sulaukė Lietuvos radijo programų direktorės Guodos Litvaitienės skambučio – ji pareiškusi, kad arba bus išimta dalis komentaro, arba jis bus visai netransliuojamas.

Guoda Litvaitienė paaiškino, kad nacionalinis transliuotojas laikosi pozicijos nediskutuoti apie kitas žiniasklaidos priemones.

Lietuvos radijo programų vadovės sprendimu, iš transliuoto radijo komentaro ir jo teksto, patalpinto nacionalinio transliuotojo interneto svetainėje, buvo iškirpta G.Aleknonio komentaro dalis, kurioje autorius svarstė apie neskaidrius verslo ir žiniasklaidos santykius: „Neskaidrūs verslo ir žiniasklaidos ryšiai visuomenei yra ne mažiau pavojingi, negu užkulisiniai politikų ir verslininkų sandėriai. „Snoro“ banko bankrotas padarė nemažų finansinių nuostolių, tačiau daugumos žmonių indėliai buvo apdrausti, piliečiai tik patirs šiokių tokių nepatogumų. O kaip apskaičiuoti tą žalą, kurią mūsų viešajai erdvei padarė rusų kapitalo bankas, lyg voratinklis apraizgęs didelę Lietuvos žiniasklaidos dalį? „Lietuvos ryto“ vyriausiasis redaktorius Gedvydas Vainauskas atvirai prisipažino, kad laikraštis neturėjo jokio intereso gilintis į „Snoro“ veiklą, taip pamindamas skaitytojų pasitikėjimą ir visuomenės interesą.“

G.Litvaitienė BNS aiškino, kad nacionalinis transliuotojas laikosi pozicijos nediskutuoti apie kitas žiniasklaidos priemones.

G.Aleknonis Lietuvos radijuje veda savaitinę laidą „Ant svarstyklių“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min