TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LRTK kreipėsi į generalinę prokuratūrą, ar Lietuvoje retransliuojami rusiški kanalai nepažeidžia įstatymų

Pirmasis Baltijos kanalas
PBK nuotr. / Pirmasis Baltijos kanalas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Lietuvos radijo ir televizijos komisija kreipėsi į Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą, prašydama įvertinti, ar transliuojant bei retransliuojant Rusijos televizijos programos „PBK Lithuania laidą“ „Laikas“ bei „RTR Planeta“ laidą „Savaitės žinios“ nebuvo padarytos Baudžiamojo kodekso numatytos draudžiamos veikos ir, nustačius atitinkamus pažeidimus, imtis visų būtinų veiksmų, kad draudžiama veikla būtų nutraukta.

Antradienį specialiame posėdyje komisija vertino šiomis dienomis Rusijos televizijos kanaluose, kurie retransliuojami Lietuvos kabelinių televizijų tinklais, rodytas informacines ir analitines programas. Komisijos nuomone, dalyje šių laidų buvo sistemingai ir nuosekliai pateisinama Rusijos kariuomenės invazija į suverenios valstybės – Ukrainos – teritoriją, kurstomas karas, neapykanta, skleidžiama dezinformacija.

Komisija kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektorių įvertinti, ar Lietuvos kabelinėse televizijose rodytose Rusijos televizijų laidose – PBK Lithuania „Laikas“ ir RTR Planeta „Savaitės žinios“ išplatinta informacija nepažeidė Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų, vienareikšmiškai draudžiančių skleisti minėtą informaciją.

Komisija primygtinai ragina visus Lietuvoje veikiančius viešosios informacijos platintojus, o ypač retransliuojančius kitų šalių programas, atidžiai vertinti programų turinį, kuriuo gali būti platinama dezinformacija ir kurstomas karas. Už tokios informacijos platinimą yra numatyta ir baudžiamoji atsakomybė.

Komisija taip pat atkreipia užsienio programų retransliuotojų dėmesį, jog pagal Visuomenės informavimo įstatymą jie privalo užtikrinti, kad viešoji informacija visuomenės informavimo priemonėse būtų pateikiama teisingai, tiksliai ir nešališkai. Vartotojams privalo būti užtikrinta patikimų ir nešališkų informacijos šaltinių įvairovė, taip pat ir rusų kalba.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min