TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

L.Stankūnaitė: „Mano dukrelę laiko kaip beždžionėlę cirko narve, kuri visus linksmina“

Prie Venckų ir Kedžių namų
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Prie Venckų ir Kedžių namų
Šaltinis: 15min
0
A A

Prie Kedžių ir Venckų namų Garliavoje budinti minia vėl neišleido Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukters į iš anksto suplanuotą susitikimą su motina. „Maitinuosi tik vaistais. Žinau, kad jei numirčiau, Garliavoje būtų daug džiaugsmo. Bet aš ištversiu“, – į įvykius reagavo „Lietuvos ryto“ kalbinama L.Stankūnaitė.

„Mažametės gynėjais besiskelbiantys žmonės jau sprendžia, kur jai vykti, – pirmadienį neleido susitikti su motina, kitąsyk uždraus eiti į kiną“, – „Lietuvos rytas“ antradienį cituoja vaiko teisių apsaugos kontrolierę Editą Žiobienę.

Pagal grafiką numatytas mergaitės ir motinos dviejų valandų pasimatymas pirmadienį neįvyko – įtūžę žmonės nesutiko nukelti nuo Kedžių vartų suolų. Maždaug 100 žmonių vakar privertė mergaitę iškęsti streso kupiną pusvalandį. Garsiai šūkaudami jie reikalavo iš šešiametės atsakyti, ar ji iš tiesų norinti susitikti su motina. Išgąsdinta mergaitė išlemeno „ne“, o paskui apsiverkė. To miniai užteko – buvo pareikšta, kad vaikas niekur nevažiuos, tegul grįžta namo žaisti, rašo dienraštis.

Jei teismas pagaliau atiduos man dukrelę, bijau, kad laikinieji globėjai gali imtis kraštutinių priemonių – suvaidins mirtį, apsinuodijimą ar dar ką. Jiems prarasti jau nėra ko, atomazga artėja, – baiminasi Laimutė Stankūnaitė.Praeityje į policijos akiratį pakliuvęs vilnietis Marius Kuprevičius iškoneveikė D.Kedžio pusbrolį Tadą Skučą, nedrąsiai pareiškusį, kad sprendimą dėl to, ar vežti mergaitę į susitikimą su L.Stankūnaite, vis dėlto turi priimti globėjai.

„Tu ką, išprotėjai? Mergaitę nori atiduoti L.Stankūnaitei?“ – rėkė vienas minios lyderių, savo įtūžio priepuolius kartais paįvairindamas malda ir vaikščiojimu po Kedžių kiemą ištiestomis rankomis. Jo elgesys atrodė neprognozuojamas, tvirtina dienraštis.

„Kai minia pirmadienį neišleido dukters į planuotą susitikimą su jumis, jos seneliai Kedžiai paragino, kad jūs pati atvažiuotumėte. Kodėl to nepadarėte? – „Lietuvos rytas“ paklausė L.Stankūnaitės.

„Būčiau ir pėsčia atėjusi. Tačiau tai daryti draudžia mane sauganti apsauga, nors esu parašiusi daugybę prašymų leisti man pačiai nuvykti pas savo vaiką“, – atsakė L.Stankūnaitė.

„Mano dukrelę laiko kaip beždžionėlę cirko narve, kuri visus linksmina. Mano tragedija – kad neturiu tiek pinigų ir tokių įtakingų giminaičių. Likau apšmeižta, sutrypta ir tūkstantį kartų nuteista be teismo“, – guodėsi motina.

„Žvėrys labiau saugo savo jauniklius, nei mano vaiką prižiūri „mylintys“ seneliai ir teta. Nustėrau per televiziją pamačiusi, kaip mano dukrelė N.Venckienės namuose su močiute plauna langus, o už jų – šaukianti minia. Tie namai – didžiulis narvas, kuriame laikomas uždarytas svetimas vaikas. Nes Kedžiams ir Venckams jis reikalingas kaip įkaitas. Vaikas man aiškino: „Žinau, kaip tėtį nužudė. Čia buvo šaudoma guminėmis kulkomis, Neringa man meluoja, aš žinau, kad Furmanavičius nušautas, mačiau tave per teismus su raudonu paltu.“ Įsivaizduokite, vaikui viskas rodoma, toliau pavardės kalamos į galvą. Štai tokias pasakas mano dukrelei laikinoji globėja seka prieš miegą. „Aš bijau Neringos, aš bijau tau pasakyti“, – taip man vaikas šnabžda į ausį“, – „Lietuvos rytui“ pasakojo L.Stankūnaitė.

Motina taip pat tvirtina neatmetanti galimybės, kad dukrelei gresia pavojus: „Kodėl ne? Jei teismas pagaliau atiduos man dukrelę, bijau, kad laikinieji globėjai gali imtis kraštutinių priemonių – suvaidins mirtį, apsinuodijimą ar dar ką. Jiems prarasti jau nėra ko, atomazga artėja. Jie gerai žino, kad dukrelė, pabuvusi ramioje aplinkoje, viską man papasakos.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min