TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lukiškių aikštės sutvarkymo idėjos konkursą laimėjo projektas „Ramybė“

Lukiškių aikštės sutvarkymo idėjos projektas
paleko.lt nuotr. / Lukiškių aikštės sutvarkymo idėjos projektas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmąją vietą Aplinkos ministerijos surengtame projektinių pasiūlymų (idėjinio projekto) sostinės Lukiškių aikštei suplanuoti atvirame konkurse laimėjo UAB „Paleko Archstudija“ už projektą „Ramybė“.

Antrąją vietą vertinimo komisija skyrė UAB „Viltekta“, UAB „Urbanistika“ ir Lietuvos ir Suomijos UAB „Architektūros linija“ jungtinės veiklos sutarties pagrindu parengtam projektui „Rėdos ratas“. Trečiąją vietą pelnė architektas Raimundas Židonis už projektą „Santaka“. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti piniginiais prizais. Pirmosios vietos laimėtojui bus įteikta 30 tūkst. litų premija, antrosios –– 20 tūkst. litų, trečiosios – 10 tūkst. litų.

Laimėjusieji projektai – tai geriausi iš pateiktų siūlymų, kaip suplanuoti Lukiškių aikštę, kad ji deramai atliktų reprezentacinę, memorialinę, visuomeninę ir rekreacinę funkcijas. Konkurso reikalavimai buvo parengti pagal Lukiškių aikštės sutvarkymo ir Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo komisijos suformuluotas principines sąlygas.

Pirmąją vietą laimėjusio projekto „Ramybė“ autoriai siūlo išryškinti susiklosčiusius Lukiškių aikštės erdvės bruožus – trapecijos formą su supančiu liepų perimetru, o vidinį aikštės perimetrą išskirti naujomis liepų eilėmis. Tai leistų sustiprinti aikštės erdvės ryšį su buvusių KGB rūmų ir Aukų gatvės memorialu, pagerinti vizualų santykį su Šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčia. Aikštę siūloma padengti akmens riedulių grindiniu. Toks grindinys būdingas daugelio šalies miestų ir miestelių aikštėms. Valstybės reprezentacinei, memorialinei ir visuomeninei funkcijoms skiriama centrinė aikštės erdvė, kurią suptų liepų perimetras. Čia numatoma vieta Laisvės simbolio, žuvusiųjų kovotojų pagerbimo įamžinimo monumentams. Rekreacinę funkciją atliktų žaliasis liepų žiedas ir ramiam poilsiui tinkanti šiaurinė aikštės dalis.

Atsižvelgusi į šio konkurso rezultatus ir minėtosios komisijos parengtą koncepciją, Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo Lukiškių aikštėje meninės idėjos projekto konkursą Vyriausybės pavedimu organizuos Kultūros ministerija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min