Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 11 16, 17:22

Lukiškių idėją nori pritaikyti ir Klaipėdoje

Klaipėda svajoja realizuoti panašią idėją kaip sostinėje, kai Lukiškių kalėjimas virto menine ir kūrybine erdve. Uostamiesčio menininkai jau ne kartą baksnojo į vis prastėjančią buvusio Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato būklę. Jame menininkai nori steigti menų meką. Tokia idėja buvo reali prieš keletą metų, o ar reali šiandien, miesto valdžia ketina aiškintis su Turto banku, kuriam perduotas šis objektas.
Buvęs Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas jau kurį laiką rymo tuščias.
Buvęs Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas tapo landyne miesto centre. / J. Andriejauskaitės / 15min nuotr.

Neogotikos stiliaus pastatų kompleksas Klaipėdos centre buvo pastatytas dar 1862 metais. Centrinėje pastato dalyje tuomet įsikūrė prisiekusiųjų teismas, o dešiniau veikė teismo įstaigos,nuteistieji laiką leido kalėjimo kamerose. 1898 metais prie šio komplekso buvo pristatytas priestatas, kuriame buvo įrengti butai tarnautojams, atsirado ir dirbtuvės. Nuo 1885 m. minėtame komplekse veikė Apygardos teismas.

Pastaruoju metu kalbėta, jog būtent šis teismas sugrįš atgal į savo buvusius namus, mat Klaipėdos apygardos teisme stinga vietos. Visgi, miesto merui Vytautui Grubliauskui viešint Vilniuje visiškai netikėtai pasigirdo žinia, jog Teisingumo ministerija atsisakė planų šiame pastate steigti teismą ir grąžino objektą Turto bankui. Pastarasis ketina skelbti aukcioną ir kompleksą parduoti, tačiau savivaldybė ketina kreiptis su prašymu kol kas sustabdyti šį procesą.

Prieš kelerius metus miesto savivaldybė, palaiminus Tarybai, siūlė Turto bankui perduoti šį kompleksą miestui mainais už kitus savivaldybei priklausančius statinius. Šiandien ši idėja nebereali, nes pastatus savivaldybė pardavė ir mainais tiesiog neturi, ką pasiūlyti.

Anot Klaipėdos vicemero Arvydo Cesiulio, kultūros bendruomenė itin aktyviai reiškia norą įsikurti šioje erdvėje. Antradienį posėdžio metu pasigirdo siūlymų šį pastatą įveiklinti panašiai kaip Lukiškių kalėjimą.

„Daug kam įdomus Vilniaus Lukiškių kalėjimo modelis, kai kuriasi rezidencijos, vyksta repeticijos, muzikos studijos, gyvenimas ima virti pilnu tempu“, – sakė vicemeras.

Klaipėdos miesto savivaldybės Turto skyriaus vedėjas E.Simokaitis posėdžiaujantiems paaiškino, jog tokiu būdu įveiklinti Lukiškių kalėjimą ėmėsi pats Turto bankas, gavęs valdžios pritarimą. Po to kai išsikraustė paskutiniai kalėjimo gyventojai, jau po 29 dienų Turto bankas organizavo galimybių studijos rengimą ir analizavo, kokie pastato įveiklinimo būdai.

Pavasarį Lukiškių kalėjimo dvejų metų trukmės nuomos konkursą laimėjo muzikos agentūra „8 Days A Week“. Ji pasiūlė kompleksą paversti „muzikos, modernaus meno, dizaino ir kultūros generatoriumi“. Į atvirą kvietimą kurtis čia atsiliepė šimtai menininkų.

Artimiausiu metu miesto valdžia ketina organizuoti susitikimą su Turto banko atstovais ir teirautis dėl galimybės komisariato komplekse įgyvendinti panašią praktiką kaip Lukiškėse.

Pasak vicemero, galbūt ir šiuo atveju būtų naudinga inicijuoti galimybių studiją, kuri atsakytų į kylančius klausimus.

Tiesa, esminiu skirtumu tarp Lukiškių ir šio komplekso įvardijama pastatų būklė. Klaipėdoje pastatai yra avarinės būklės, kiauru stogu, kai tuo metu Lukiškėse iškart buvo galima imtis iniciatyvų įgyvendinimo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min