Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 2d. 14:15

Lukiškių kalėjimui trūksta psichologų

Lukiškių kalėjimas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Lukiškių kalėjimas

Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas Vilniuje ieško keturių psichologų.

Šiuo metu įstaigoje, kur iš viso laikomi 599 nuteistieji ir suimtieji, dirba viena psichologė.

Kalėjimo direktorius Viktoras Davidenko BNS sakė, kad vienas kandidatas į psichologus jau pareiškė norą dirbti ir pateikė dokumentus. Įstaigai reikės rasti dar keletą psichologų.

Iki tol kalėjime dirbę psichologai perėjo į kitus padalinius ir skyrius.

Kalėjime dirbantis psichologas gali tikėtis apie 800 eurų užmokesčio atskaičiavus mokesčius.

„Mes orientuojamės į konkrečių psichologinių problemų sprendimą. Padedame plačiau pasižiūrėti į savo gyvenimišką situaciją, naujai įvertinti savo vaidmenį tame, kas vyksta, ir, remiantis nauju matymu, keisti savo elgesį“, – skelbia Lukiškių kalėjimas.

Kalėjimo psichologai teikia psichologines konsultacijas, įvertina naujai atvykusių asmenų būseną, naudodami įvairius nusikalstamo elgesio rizikos įvertinimo instrumentus (metodikas,) įvertina nuteistųjų nusikalstamo elgesio riziką.

Psichologas taip pat išskiria kriminogeninius poreikius bei parenka jiems valdyti skirtas priemones, vykdo intervencines priemones – korekcines programas, rengia socialinio tyrimo išvadas dėl nuteistųjų galimybės būti paleistiems anksčiau laiko bei išvadas dėl nuteistųjų iki gyvos galvos perkėlimo tolimesniam bausmės atlikimui.

Kalėjimo psichologas taip pat turi vykdyti autoagresyvaus bei suicidinio elgesio rizikos įvertinimą ir prevenciją, psichoedukacinio pobūdžio teminius renginius, dėl priežiūros ypatumų teikia rekomendacijas įstaigos struktūriniams padaliniams, kartu su kolegomis ieško konstruktyvių įstaigoje laikomų asmenų problemų sprendimo būdų.

Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas keliais etapais iš Vilniaus miesto centro bus iškeltas iki 2019 metų gruodžio 31 dienos.

Lukiškių kalėjimą taip pat ketinama sujungti su Vilniaus pataisos namais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min