TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2022 01 01

„Lukšų vyrai“ pakvietė kitaip palydėti 2021 Juozo Lukšos Daumanto metus

Minint vieno garsiausio Lietuvos partizano Juozo Lukšos-Daumanto 100-ąsias gimimo ir 70-ąsias žūties metines, Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą 2021-uosius metus paskelbti ir legendinio Lietuvos didžiavyrio Juozo Lukšos-Daumanto metais. Šie metai buvo kupini įvairiausių renginių, kurių keletą organizavo ir VŠĮ Lukšų vyrai, kaip antai keturračių žygis per Lietuvą ir Lenkiją „Per Geležinę uždangą“, kurio metu buvo atkartota dalis Juozo Lukšos ir jo ginklo brolių kelionės iš okupuotos Lietuvos.
Žygis
Žygis / Neringos Jencės nuotr.

Tuo tarpu gruodžio 31 dieną nutarta metus pabaigti žygiu ir susibūrimu Juozo žūties vietoje, taip pagerbiant legendinį partizaną ir jo brolius.

Lengvas 8 km žygis su jaukiu pasibuvimu prie laužo, skambant partizanų dainoms, sulaukė garbingų svečių Antano Lukšos (Juozo Lukšos brolio) dukros Dalios Maciukevičienės ir sūnaus Kęstučio Lukšos. Jiedu dalinosi šeimos istorija, pasakojo esminius brolių partizanų veiklos įvykius, skatino puoselėti istoriją, kuri yra neatsiejama turimos laisvės dalis.

VŠĮ „Lukšų vyrai“ steigėjas Gintautas Mauricas džiaugėsi paskutinę metų dieną subūręs bendraminčių ratą, kurie nepabūgo staiga suprastėjusių oro sąlygų ir į žygį atvyko net su vaikais.

Šiuo renginiu aktyvioji „Lukšų vyrų“ veikla nesibaigia. Jau sausio 7-8 dienomis organizuojama stovykla „Vilkų ir vilkiukų žiema“ tėvams su vaikais. Temos – vilkai, ugnis, vanduo, žemė ir artimo ryšio stiprinimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Užsisakykite 15min naujienlaiškius