-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 09 13

LVAT: ministras, suteikdamas išimtines teises „Infostruktūrai“, viršijo savo kompetenciją

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pripažino, kad 2004 ir 2005 metais vidaus reikalų ministras Gintaras Jonas Furmanavičius viršijo savo kompetenciją, kai priėmė teisės aktus, nepagrįstai suteikusius išimtines teises VĮ „Infostruktūra“ ir taip apribojo ūkinės veiklos laisvę, trečiadienį pranešė Konkurencijos taryba. Anot jos, taikytas teisinis reguliavimas pažeidė konstitucinį teisinės valstybės principą.
Gintaras Jonas Furmanavičius
Gintaras Jonas Furmanavičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Į LVAT kreipėsi Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), nagrinėdamas civilinę bylą pagal bendrovės „Telia Lietuva“ ieškinį dėl Aukštadvario regioninio parko direkcijos ir valstybės įmonės „Infostruktūra“ duomenų perdavimo tinklo paslaugų teikimo sutarties pripažinimo negaliojančia.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuvos Aukščiausiasis Teismas

LAT prašė patikrinti, ar keli 2004 ir 2005 m. vidaus reikalų ministro G.J.Furmanavičiaus įsakymai ta apimtimi, kuria išimtinai „Infostruktūrai“ pavesta vykdyti Saugaus valstybinio duomenų perdavimo tinklo (SVDPT) operatoriaus funkcijas ir duomenų šifravimo įrangos priežiūros paslaugas kitoms valstybės institucijoms, neprieštaravo Konkurencijos ir Viešųjų pirkimų įstatymams.

LVAT, anot Konkurencijos tarybos, konstatavo, kad minėtais vidaus reikalų ministro įsakymais „Infostruktūrai“ suteikus išimtinę teisę vykdyti SVDPT operatoriaus funkcijas, šiai valstybės įmonei buvo sukurta privilegijuota padėtis, o kitų su ja galinčių konkuruoti ūkio subjektų ūkinės veiklos laisvė suvaržyta.

LVAT sprendimas patvirtina, jog tiriamas reguliavimas neužtikrina sąžiningos konkurencijos apsaugos.

„LVAT sprendimas patvirtina, jog tiriamas reguliavimas neužtikrina sąžiningos konkurencijos apsaugos. Konkurencijos taryba, teikdama savo vertinimą minėtose bylose ir su SVDPT paslaugų reguliavimu susijusių teisės aktų derinimo procese, ne kartą siūlė įvertinti, kad tik vienam ūkio subjektui – įmonei „Infostruktūra“ – nekonkurencingos procedūros būdu suteikus teisę teikti SVDPT paslaugas, gali būti nepagrįstai ribojama ūkinės veiklos ir sąžiningos konkurencijos laisvė“, – teigiama pranešime žiniasklaidai.

Po šios savaitės LVAT sprendimo LAT turėtų atnaujinti bylos nagrinėjimą.

„Infostruktūra“ buvo įkurta 1992 metais, tuomet ji buvo pavaldi tuometinei Ryšių ir informatikos ministerijai. Nuo 2001 metų įmonė tapo pavaldi Vidaus reikalų ministerijai, nuo 2015 metų – Susisiekimo ministerijai. Vyriausybė neseniai nusprendė ją perduoti Krašto apsaugos ministerijos žinion.

Minėta įmonė teikia duomenų perdavimo tinklo paslaugas Prezidentūrai, Seimui, ministerijoms, Valstybės saugumo departamentui, Specialiųjų tyrimų tarnybai ir kitoms institucijoms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius