Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 18d. 12:54

LVŽS platina 400 tūkst. Latvijoje atspausdintų rinkiminių laikraščių: viršelyje – nė vieno „valstiečio“

LVŽS rinkiminis leidinys ir Ramūnas Karbauskis
15min nuotr. / LVŽS rinkiminis leidinys ir Ramūnas Karbauskis

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) delsė pristatyti Seimo rinkimų programą, bet štai jau turi rinkimams skirtą laikraštį „Neliečiamieji“, iš taupumo spausdintą Latvijoje. Leidinio viršelis – be „valstiečių“ veidų ir visai ne šios partijos spalvos. Jame partija apdainuoja gerus savo ketverių metų darbus, bet pagrindinis dėmesys visgi tenka konservatoriams, prezidentei Daliai Grybauskaitei bei jų pačių Vyriausybėje dirbusiam susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui.

Laikraštį pradeda LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio žodis, kuris lydi ir kitus leidinio tekstus. Rinkiminį partijos sąrašą vedančio premjero Sauliaus Skvernelio komentarų čia nėra nė vieno.

„Visus šiuos metus prokonservatoriška propaganda mums visomis priemonėmis trukdė kalbėti apie planuojamus ir jau padarytus darbus, tačiau niekas, net ir opozicija, nesitikėjo, kad viskas pasisuks taip, kad darbai patys už save ims kalbėti“, – leidinio įžangoje rašo R.Karbauskis.

Per ketverius LVŽS valdymo metus, politiko teigimu, Lietuvoje pagerėjo ekonominė padėtis, augo mokytojų, dėstytojų, medikų atlyginimai, pensijos, o iš šešėlio esą pavyko ištraukti 200 mln. eurų.

Be kita ko, Vyriausybė sukaupė milijardą eurų viršijantį rezervą, kuris, pasak R.Karbauskio, prasidėjus COVID-19 pandemijai leido išlaikyti sveikatos sistemos tvarumą bei „stabilų senjorų poreikių tenkinimą – jiems mokamų pensijų stabilumą tiek dabar, tiek ir ateityje“.

Visi šie darbai, anot R.Karbauskio, „tik įrodo, kad Lietuva ėjo teisingu keliu“, o LVŽS, kuriuos opozicija žmonių akyse esą bandė vaizduoti klounais, „pastangos ir kantrybė nenuėjo veltui“.

R.Karbauskis toliau aiškina, kiek daug žalos valstybei padarė kitos valdžios, ypač konservatoriaus Andriaus Kubiliaus Vyriausybė, ir kaip nei teisėsaugos, nei žiniasklaidos LVŽS esą nepavyko sudominti problemomis, susijusiomis su „Landsbergiais, iškiliausiais konservatoriais, Dalia Grybauskaite, Roku Masiuliu ir kitais „elito“ atstovais“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rokas Masiulis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rokas Masiulis

Laikraštis, pavadinimu „Neliečiamieji“, politiko teigimu, ir yra skirtas aptarti tas problemas, kurių pagrindu, – viliasi R.Karbauskis, – teisėsauga pagaliau pradės tyrimus.

Tad toliau leidinyje rikiuojasi medžiaga iš LVŽS Seime inicijuotų laikinųjų tyrimo komisijų: aptariamas bendrovės „Mažeikių nafta“ sandoris su amerikiečių įmone „Williams International“, teisiamos „MG Baltic“ įtaka politikams ir procesams valstybėje, Gabrieliaus ir Austėjos Landsbergių verslas, peikiama tai, kaip su ekonomine krize dorojosi minėta A.Kubiliaus Vyriausybė ar kaip buvo valdomas nacionalinis transliuotojas LRT.

Apie tai, kad Seime sukurtų komisijų posėdžių turinys virs LVŽS agitaciniu įrankiu rinkimuose, ne kartą užsiminė opozicijos atstovai. Taip prieš ankstesnius rinkimus svarstė ir konstitucionalistas Vytautas Sinkevičius.

„Seimo sudarytą laikinąją tyrimo komisiją galima pavadinti „rinkimų komisija“, nes numatomas tyrimas, kad ir ką sakytų jo iniciatoriai, akivaizdžiai susijęs su artėjančiais Respublikos Prezidento, savivaldybių tarybų ir Europos Parlamento rinkimais. Bus ieškoma ir, neabejoju, randama medžiagos, neva kompromituojančios valdančiųjų politinius oponentus“, – kalbėdamas apie vieną iš komisijų teigė jis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LVŽS
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LVŽS

Laikraštyje dėmesio skirta ir LVŽS formuotoje Vyriausybėje dirbusiam susisiekimo ministrui R.Masiuliui, kuris tekstuose vadinamas „konservatorių ir prezidentės globotiniu“ bei kaltinamas nepotizmu. Šia tema leista pasisakyti ir R.Masiulio atleistam buvusiam Klaipėdos jūrų uosto vadovui Arvydui Vaitkui.

Leidinyje taip pat aiškinama, jog Sausio 13-ąją atlape segimas „Neužmirštuolės“ simbolis yra primestas TS-LKD, o sostinės Lukiškių aikštėje Vilniaus miesto savivaldybės įkurdintas laikinas pliažas – šventos vietos išniekinimas.

Laikraščio gale LVŽS vardija savo ketverių metų darbus: teigia skaidrinę Seimo darbą, nors taip ir nepriėmė Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymo projekto, nurodo įpareigoję politikus deklaruoti susitikimus su verslu, nors ši nuostata įsigalios tik nuo kitų metų sausio.

Partija taip pat skelbia prisidėjusi prie kyšininkavimo mažėjimo, principingai reagavusi į teisėjų korupcijos bylą, įteisinusi civilinio turto konfiskavimo institutą ir kita.

Leidinį LVŽS pasirinko spausdinti Latvijos įmonėje „PNB Print“.

Kadangi mokesčių mokėtojų pinigai, norisi pataupyti ir šitoje vietoje.

„Turim atstovus, kurie ieško mums spaustuvių. Tiražai dideli, jie pasižiūri, kurioje vietoje būtų pigiau. Kadangi mokesčių mokėtojų pinigai, norisi pataupyti ir šitoje vietoje“, – 15min komentavo partijos atstovė Dalia Vencevičienė.

Laikraštį, anot jos, LVŽS spausdino 400 tūkst. egzempliorių tiražu ir platins visoje Lietuvoje.

Penktadienį feisbuke jį pristatė ir pats R.Karbauskis, „prie pataikaujančių konservatoriams“ priskyręs socialdemokratus ir liberalus.

„Turiu teisę ir jaučiu pareigą pasakyti žmonėms, kodėl mūsų taip nemėgsta Landsbergiai, konservatoriai ir jiems pataikaujančios partijos, pradedant liberalais, baigiant G.Palucko vadovaujamais socialdemokratais, kurie tapo konservatorių satelitine partija“, – rašė jis.

Plačiau R.Karbauskio komentaras – žemiau, o su LVŽS rinkiminiu leidiniu galite susipažinti ir čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:14
01:53
23:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min