Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 13, 13:33

LVŽS siūlo I.Šimonytei suformuoti Ukrainos – Lietuvos Ekonominę Komisiją

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos suformuotos šešėlinės Vyriausybės posėdyje priimtas sprendimas siūlyti Vyriausybei inicijuoti ir suformuoti Ukrainos-Lietuvos Ekonominę Komisiją (ULEK). Šios komisijos užduotis – padėti Ukrainai atkurti ekonominį potencialą, rašoma LVŽS pranešime spaudai.
Giedrius Surplys
Giedrius Surplys / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Tarptautinis valiutos fondas prognozuoja, kad Ukrainos Bendrasis vidaus produktas smuks 10-35 procentais. Pasaulio bankas numato net 45 procentų smukimą.

Atsižvelgdami į katastrofiškas prognozes dėl Ukrainos ekonomikos ateities, kurios gali turėti įtakos visam Rytų Europos regionui bei sukelti bado riziką Afrikos žemyne, siūlome Lietuvos Respublikos Vyriausybei inicijuoti Ukrainos-Lietuvos Ekonominę Komisiją (ULEK), kuri operatyviai spręstų Ukrainos eksporto ir importo, paskolų ir paramos programų, investicijų ir pagalbos verslui bei šalies atstatymo klausimus“, – sako šešėlinis užsienio reikalų ministras Giedrius Surplys.

Pasak jo, į ULEK sudėtį galėtų būti įtrauktos Lietuvos ir Ukrainos ministerijos ir agentūros, Lietuvos ir Ukrainos asocijuotos verslo struktūros, žemdirbių ir kitos organizacijos. Reguliarūs ULEK posėdžiai galėtų vykti nuotoliniu būdu ir gyvai Ukrainoje. Iškilus poreikiui, ULEK galėtų teikti pasiūlymus, prašymus ir rekomendacijas Europos Sąjungos institucijoms.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min