TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lygių galimybių kontroliere siūlomos Agnetos Lobačevskytės klausta, kiek jai metų ir ar ji ištekėjusi

Agneta Lobačevskytė
LR Kultūros ministerijos nuotr. / Agneta Lobačevskytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors Lietuvoje draudžiama diskriminacija dėl amžiaus, lyties ar šeiminės padėties, kandidatės į lygių galimybių apsaugos kontrolieres, „darbietės“ kultūros viceministrės Agnetos Lobačevskytės Seime klausta būtent to. Be to, Seimo nariai abejojo, ar A.Lobačevskytės patirtis ministerijoje ir Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės patarėjos teisės klausimais darbo patirtis pakankama, kad ji užimtų tokias svarbias pareigas. Taip pat Seimo nariai domėjosi, ar A.Lobačevskytė nedirbs vien Darbo partijai.

„Šis klausimas rodo valstybės problemą. Negalima vertinti žmogaus nei pagal jo amžių, nei pagal jo politinius įsitikinimus“, – atrėžė kandidatė.

Ji tikino, kad tiesiogiai su žmogaus teisėmis iki šiol nėra dirbusi, nėra rašiusi mokslinių straipsnių šia tema, tačiau pabrėžė, kad yra karjeristė ir įsigilins į visas problemas.

Esu jauna ir esu karjeristė, – sakė A.Lobačevskytė.

„Esu jauna ir esu karjeristė, siekianti savo valstybėje nuveikti daug“, – sakė ji.

Seimo narys Remigijus Ačas tiesiai kandidatės paklausė, kokia jos gimimo data ir kokia jos šeiminė padėtis. Kandidatė atsakė, kad tai pasakys jam asmeniškai, bet nenorėtų, kad jos skyrimą nulemtų amžius ar santuoka.

Už partnerystės įteisinimą

Tuo tarpu klausiama, kokios pozicijos laikosi dėl vienalyčių santuokų,  A.Lobačevskytė sakė mananti, kad „kiekvieno žmogaus teisės turi būti ginamos“.

„Mano didžiausia vertybė yra šeima. Po Konstitucinio Teismo išaiškinimo dėl šeimos sampratos, iš tiesų į šeimos sampratą žiūrima plačiau, šeima nėra kildinama tik iš santuokos. Tikrai palaikau partnerystės institutą, ir manau, kad kiekvieno žmogaus teisės valstybėje turi būti saugomos ir ginamos“, – į klausimą atsakė kandidatė.

Atmetė jau ne vieną

A.Lobačevskytės kandidatūrą pateikusi Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė Seimui priminė, kad „baigiasi visi terminai“ paskirti lygių galimybių kontrolierių. Seimas yra atmetęs jau dvi kandidates į šios tarnybos vadoves, abukart siūlytos teisininkės: advokatė Diana Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė bei Mykolo Romerio universiteto profesorė Lyra Jakulevičienė.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad ji yra labai atsakingas žmogus, labai įsigilinantis į klausimo esmę, išnagrinėjantis plačiai problemą ir tik tada priimantis sprendimus arba teikiantis pasiūlymus. Mes privalome paskirti lygių galimybių kontrolierių, baigiasi visi terminai“, – sakė L.Graužinienė.

A.Lobačevskytė šiuo metu eina kultūros viceministrės pareigas, anksčiau dirbo Seimo pirmininkės patarėja teisės klausimais. Dėl jos skyrimo Seimas balsuos ketvirtadienį.

Tačiau jau dabar aišku, kad dalies Seimo narių netenkina A.Lobačevskytės artimi ryšiai su „darbiečiais“ ir per menka patirtis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min