Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 13d. 15:23

Lygių galimybių tarnyba nutraukė tyrimą dėl galimos diskriminacijos sporto klube

Sportas Diskriminacijos radaras
123RF.com nuotr. / Asociatyvi nuotrauka

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba nutraukė tyrimą dėl galimos diskriminacijos sporto klube taikant nuolaidas treniruotėms lietuvių kalba, klubui pašalinus skelbimą apie nuolaidas.

Tarnyba taip pat pripažino, kad nagrinėta Klaipėdos klubo „Body control“ skelbimo informacija, jog užsiėmimams lietuvių kalba taikoma 25 proc. nuolaida nėra visiškai pakankamas pagrindas konstatuoti diskriminacijai.

Pareiškėja pernai gruodį kreipėsi į tarnybą nurodydama, kad lanko treniruotes rusų kalba, kurioms nuolaida netaikoma, ir dėl to jaučiasi diskriminuojama tautybės ir kalbos pagrindais.

„Minėtoje informacijoje akcentuojamas ne treniruočių pobūdis, treneriai, laikas ar kiti faktoriai, o būtent kalba. Darytina išvada, jog, taikant nuolaidą tik treniruotėms lietuvių kalba, asmenys, užsiregistravę į šias treniruotes, atsiduria geresnėje padėtyje nei asmenys, kurie lanko arba ketina lankyti treniruotes rusų kalba“, – išvadoje pažymi tarnyba.

Kartu ji nurodo, jog konstatuoti diskriminacijai būtina ir antra sąlyga, t.y., jei yra formuojamos nuostatos, kad dėl kalbos ir tautybės asmuo yra pranašesnis arba menkesnis už kitą.

„Kvietime nurodyta informacija neatitinka tiesioginės diskriminacijos apibrėžime nurodytos sąlygos dėl nuostatų formavimo, todėl pripažinti, jog kvietime nurodyta informacija yra diskriminuojanti, nėra teisinio pagrindo“, – sakoma išvadoje.

Tarnyba taip pat atkreipė dėmesį, kad nuolaidas taikė ne pats klubas, bet treneriai, o studijos vadovas dar gruodį pateikė naują skelbimą, kuriame įrašas apie nuolaidas pašalintas.

„Atsižvelgdama į tai, kad diskriminuojanti informacija iš kvietimo yra pašalinta (...), lygių galimybių kontrolierė nusprendžia nutraukti tyrimą, kai lygias galimybes pažeidžiantys veiksmai nutraukiami“, – teigiama išvadoje.

Portale 15min, bendradarbiaujant su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, veikia iniciatyva, skatinanti pastebėti ir nenumoti ranka į diskriminacijos atvejus, „Diskriminacijos radaras“. Pasijutote diskriminuojami dėl lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės ar religijos? Kreipkitės – mes jums padėsime.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

28:46
00:57
02:07

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min