Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lypkiškiams – pirmieji pinigai

Klaipėdos LEZ
15min.lt nuotr. / Klaipėdos LEZ
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje gyvenantys Lypkių ir Švepelių kaimų gyventojai gaus pirmuosius pinigus išsikeldinimui.

Klaipėdos savaivaldybė pasirašė sutartį su Ūkio ministerija dėl pirmosios injekcijos – 4.5 milijonų litų gyventojams. Šią sumą iškeldinimui skyrė bendrovė bendrovė „Fortum Heat Lietuva“.

Pirmieji pinigai bus paskirstyti tiems, kurie LEZ teritorijoje ir gyvena ir turi gyvenamosios paskirties žemės. Į šį sąrašą patenka keli žmonės, kurie šioje zonoje turi namus, bet gyvena kitur arba turi tik ūkinės paskirties turto.

Pirmuosius pinigus gaus 24 šeimos. Jiems bus padalinta po 190 tūkst. Lt., tik keli, kurių turtas įvertintas mažesnėmis sumomis, gaus mažiau. Tokios yra keturios šeimos. 

Dar viena 4.5 mln. Lt. injekcija LEZ gyventojus pasieks rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais. Tuomet būtų jau atsiskaityta su didžiąja dalimi gyventojų. Liktų dar 900 tūkst. Lt, kuriuos ketinama sumokėti gavus lėšas iš Valstybės privatizavimo fondo.

Klaipėdos LEZ turintiems žemės ūkio paskirties turto bus atsiskaityta vėliausiai. Šiems žmonėms bus išmokėta apie 6.9 mln. Lt. Šią sumą ketinama gauti iš Ūkio ministerijos ar privatizavimo fondo.

Žmonių iškeldinimo iš LEZ operacija – viena didžiausių nepriklausomybės laikotarpyje. Bus iškeldinta 31 šeima. Plečiantis laisvajai ekonominei zonai bus statoma nauja termofikacinė jėgainė, aprūpinsianti miestą pigesne šiluma.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min