TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lypkių gyventojai jau dairosi naujų namų

Su Lypkių kaimo gyventojais norima atsiskaityti dar šiais metais. Tada neilgai trukus buvusio kaimo vietoje atsirastų termofikacinė jėgainė.
A.Kripaitės nuotr. / Su Lypkių kaimo gyventojais norima atsiskaityti dar šiais metais. Tada neilgai trukus buvusio kaimo vietoje atsirastų termofikacinė jėgainė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje gyvenantys žmonės, gavę pirmąsias išmokas, skirtas išsikeldinimui, jau dairosi naujų namų.

Prieš porą savaičių LEZ Lypkių gatvės gyventojų sąskaitas pasiekė pirmieji pinigai. Kelioms šeimoms gautieji pinigai sudarė visą kompensacijos dalį ir jie jau dairosi naujų namų. Kiti dar laukia likusiųjų pinigų.

Viliamasi, kad dar viena piniginė perlaida bus padaryta rugsėjį. Įstatymai numato, kad pervedus visus pinigus, LEZ gyventojai turės išsikraustyti per pusę metų. Pirmieji pinigai buvo sumokėti tiems, kurių būstai buvo mažiausios vertės, kiti gavo tik dalį žadėtųjų pinigų.

Renkasi ir butus, ir sklypus

Kelios šeimos už gautus pinigus jau įsigijo butus Klaipėdoje. Kaip pasakojo LEZ gyvenanti Laima, gavusi tik dalį pinigų išsikeldinimui, ji jau nusipirko sklypą soduose Klaipėdos mieste. „Tų pinigų teužteko sklypui soduose ir dar prisidėti reikėjo“, – teigė ji „15min“. Moteris džiaugėsi, kad jau turi šiokį tokį pagrindą po kojomis. Tačiau apgailestavo, kad statybų negali pradėti, o banko paskola jai neprieinama.

Nuo pat 1951-ųjų Lypkiuose gyvenanti  Aldona Toliuišienė tikino, kad nieko kito taip nelaukia, kaip tos dienos, kai su gyventojais bus visiškai atsiskaityta ir ji galės išsikelti. „Negaila man nė tų namų. Ko čia gailėti? Juk tiek metų negalėjom jų nė remontuoti, nė rekonstruoti. Gaila tik vieno – mano sodo ir triūso jame, pačios susodintų medžių. Jų juk neišsineši“, – teigė Lypkių senbuvė. Moteris su šeima turi žemės Klaipėdos rajone, ten ketina statytis namus. Į miestą, prisipažino ji, nenorėtų keltis nė už ką.

Anot A.Toliuišienės, nebegirdėti, kad žmonės būtų nepatenkinti paskaičiuota suma už turtą, mat  žemės ir pastatų kaina paskaičiuota dar iki sunkmečio.

Pinigai – iš skirtingų šaltinių

Lypkių gyventojai netrukus ketina vėl vykti pas ūkio ministrą Dainių Kreivį, kad kuo greičiau būtų paskirti pinigai iš privatizavimo fondo. Prieš porą savaičių gyventojų sąskaitas pasiekė 4,5 mln. Lt, skirtų išsikeldinimui, iš bendrovės „Fortum Heat Lietuva“, LEZ teritorijoje ketinančios statyti termofikacinę jėgainę.

[[Negaila man nė tų namų. Ko čia gailėti? Juk tiek metų negalėjom jų nė remontuoti, nė rekonstruoti. Sakė A.Toliuišienė ]]

Pirmiausia skubėta atsiskaityti su Lypkių ar Švepelių kaimų gyventojais, kurie turi namų valdų paskirties žemės ir ten gyvena. 24 šeimoms paskirti milijonai padalyti po lygiai, išskyrus kelias šeimas, kurių turtas buvo mažesnis nei 190 tūks. Lt.

Teigiama, kad dar viena 4,5 mln. Lt injekcija gyventojų sąskaitas pasieks rugsėjo mėnesį. Likusią dalį ketinama skirti iš privatizavimo fondo.

Lypkių gyventojų iškeldinimas įvardijamas didžiausiu tokio tipo projektu per visus metus po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min