Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

M.Bastys nuslėpė savo sutuoktinės sandorį su VSD ataskaitoje minima R.Pachomoviene

Mindaugas Bastys
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Mindaugas Bastys
Šaltinis: 15min
2
A A

Specialiosios tyrimo komisijos Seimo nario Mindaugo Basčio apkaltos proceso pagrįstumui ištirti pirmininkė Agnė Širinskienė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją bei Seimo Etikos ir procedūrų komisiją informuodama, kad Seimo narys M.Bastys nedeklaravo savo sutuoktinės Renatos Bastienės sandorio, pranešama išplatintame pranešime.

R.Bastienė 2017 m. kovo 15 d. perleido UAB „Jungtinė grupė“ akcijas Rasai Pachomovienei. Tiek R.Pachomovienės, tiek jos vyro Vadimo Pachomovo pavardės minimos Valstybės saugumo departamento (VSD) ataskaitose, kurias nagrinėjo specialioji tyrimo komisija.

VSD pateiktame dokumente nurodoma, kad V.Pachomovo atžvilgiu Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą, kuriame V.Pachomovui pareikšti įtarimai dėl nusikalstamų baudžiamųjų veikų, tokių kaip sukčiavimas, apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas, dokumentų klastojimas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba teismui perdavė dvi bylas, kuriose V.Pachomovas yra kaltinamas bendrininkavimu, piktnaudžiavimu ir prekyba poveikiu.

VSD apklausų metu M.Bastys pripažino žinantis apie galimai nelegalią V.Pachomovo veiklą, taip pat apie V.Pachomovo ir jo šeimos ryšius Rusijoje bei su šios šalies žvalgybos ir saugumo tarnybomis.

VSD yra konstatavusi, kad artimi V.Basčio ir V.Pachomovo ryšiai daro Seimo narį M.Bastį pažeidžiamu. Pats M.Bastys VSD yra nurodęs V.Pachomovą kaip asmenį, kuris, atsižvelgiant į jų bendravimo pobūdį, galėtų turėti „svertus“ spaudimo darymui.

„Toks sandorio nedeklaravimas meta dar didesnį šešėlį Seimo nario M.Basčio veiklai ir dar kartą parodo, kad joje trūksta skaidrumo ir noro laikytis priesaikoje duoto įsipareigojimo sąžiningai tarnauti Tėvynei“, – teigia A.Širinskienė.

Apkaltos komisija praėjusią savaitę patvirtino išvadą, jog yra pagrindas pradėti M.Basčiui apkaltos procesą dėl jo ryšių su Rusijos naudai veikiančiais asmenimis. Šį išvada dar bus teikiama tvirtinti Seimui.

Apkalta M.Basčiui inicijuota dėl VSD nurodytų jo ryšių su atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovu vadinamu Jevgenijumi Kostinu, buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, buvusiu Kauno mafijos autoritetu įvardijamu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu.

M.Bastys kaltinimus neigia, apkaltos procesą vadina politiniu susidorojimu, apkaltos komisijos tyrimą – tendencingu. Priesaikos Seimo narys pabrėžia nesulaužęs.

Seimas yra patvirtinęs tyrimą dėl M.Basčio ryšių atlikusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išvadas, kad parlamentaras veikė prieš Lietuvos interesus, o jo ryšiai su Valstybės saugumo departamento medžiagoje įvardintais asmenimis kelia grėsmę šalies saugumui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min