Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

M.Biržiškos gimnazija pagaliau atvers duris

M.Biržiškos gimnazijos moksleiviai jau kitą savaitę tikisi mokytis savo klasėse.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / M.Biržiškos gimnazijos moksleiviai jau kitą savaitę tikisi mokytis savo klasėse.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

M.Biržiškos gimnazijos mokiniai jau kitos savaitės pradžioje ruošiasi grįžti į savo mokyklos klases. Du pirmuosius šių mokslo metų mėnesius dėl vykdomos gimnazijos renovacijos gimnazistai buvo priversti glaustis netoliese esančioje „Sietuvos“ vidurinėje mokykloje, kur pamokos vyko po pietų, buvo trumpinamos, moksleiviai negalėjo užsiimti popamokine veikla.

Beveik 4 mln. Lt patalpų renovacijai gavusioje M.Biržiškos gimnazijoje pamokos nevyko ilgiausiai iš visų šiemet tvarkytų Vilniaus mokyklų.

Sutvarkyta dar ne viskas

Anot gimnazijos direktoriaus Valdemaro Kaupinio, dar ir dabar mokyklos administracija nėra tikra, kad kitą savaitę mokiniai grįš į savo klases. Tačiau pagal kartu su statybininkais sudarytą darbų planą, mokykla jau turėtų atverti duris.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Renovacija bus tęsiama pavasarį.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Renovacija bus tęsiama pavasarį.

„Bus padaryta tiek, kad moksleiviai galėtų pradėti mokytis. Sporto salės, valgyklos įrengimas vėluos, bet dėl tokių dalykų surandame kompromisą. Nes dabar tiek „Sietuvai“ („Sietuvos“ vid. mokyklai – aut. past.) mes esame kliuvinys, tiek tėvai nepatenkinti. Ir patiems nepatogu. Bet esame aplinkybių įstumti į tokią aklavietę, kad neturime kur dėtis“, – apgailestavo V.Kaupinis.

Direktoriaus teigimu, renovacijos proceso nepalengvino ir tai, kad statybininkai beveik visą laiką dirbo negaudami pinigų – pirma dalis už atliktus darbus sumokėta tik šią savaitę. „Neramu ir sudėtinga tiek iš moralinės, tiek ir iš juridinės pusės. Kaip man, kaip užsakovui, bendrauti su statybininkais? Juk kartais reikia ir pasibarti, o tų darbų nefinansuoja. Tai labai kebli padėtis. Jie gali į griežtesnį mano žodį ir patys griežčiau atsakyti“, – sakė gimnazijos direktorius.

Darbai nebaigti ir kitose mokyklose

Anot savivaldybės Švietimo departamento direktoriaus Gintaro Alfonso Petronio, pirmoji dalis numatytų pinigų statybininkams jau sumokėta, likusi bus sumokėta atlikus visus darbus. Renovacijos darbai vis dar nebaigti ir kitose Vilniaus mokyklose, tačiau ten jie netrukdo ugdymo procesui.

„Liko dar tam tikrų smulkmenų, kai kuriose mokyklose nesuspėta apšiltinti išorinių sienų. Šie darbai tebevyksta, bet labiau atšalus bus pratęsti pavasarį. Pagrindinis dėmesys visose mokyklose buvo skiriamas darbams mokyklų viduje, kad netrukdomai galėtų vykti ugdymo procesas“, – teigė G.A.Petronis.

Iš viso šiemet iš ES Struktūrinių fondų ir savivaldybės biudžeto 19–os sostinės mokyklų renovacijai buvo skirta 25,4 mln. Lt. Didžiausių apimčių darbai vyko M.Biržiškos ir Karoliniškių gimnazijose, taip pat „Ažuolyno“ pagrindinėje mokykloje. Savivaldybės atstovo teigimu, M.Biržiškos gimnazijoje kai kurie darbai vyko kur kas sparčiau ir jų atlikta daugiau, negu kitose dviejose mokyklose, mat šiose mokyklose nebuvo nutrauktos pamokos ir statybininkai galėjo dirbti tik po pamokų, vakarais ar savaitgaliais.

Kitąmet renovacija nesustos

Kitąmet ketinama renovuoti Žirmūnų, Radvilų gimnazijas, „Atgajos“ specialiąją mokyklą. Šiems objektams numatoma atseikėti ne mažiau negu po 3 mln. Lt. Didžioji dauguma pinigų bus skirta iš Europos Sąjungos Energijos taupymo programos.

Paklaustas, ar renovacijos pabaiga vėluos ir kitąmet, G.A.Petronis atsakė: „Būsiu optimistas ir pasakysiu, kad protingi žmonės mokosi iš klaidų, todėl tokių nesusipratimų, kokių buvo šiemet, kitąmet neturėtų būti.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min