TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

M.Gamzajevas: čečėnas musulmonas lietuviams atrodo absoliutus blogis

Mahiras Gamzajevas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Mahiras Gamzajevas
Šaltinis: 15min
0
A A

Tautinių bendrijų tarybos pirmininkas, asociacijos „Lietuva–Ičkerija“ tarybos narys Mahiras Gamzajevas penktadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje apie klaipėdietės Eglės Kusaitės bylą teigė su apmaudu pripažįstantis, kad tokios islamofobijos, kokia šiuo metu vyrauja Lietuvoje, dar niekada nebuvo, nors islamas čia gyvuoja daugiau nei 600 metų.

„Nesu teisėjas ar prokuroras, todėl neturiu nei teisės, nei galimybių kaip nors paveikti proceso, nei spręsti, kas yra ir kaip yra nusikaltęs, ar apskritai yra nusikaltęs. Tačiau man neramu dėl abejotinų tendencijų, kurias mes visi stebime kai kurių Lietuvos teisėsaugos institucijų veikloje“, – kalbėdamas apie E.Kusaitės bylą sakė M.Gamzajevas ir pridūrė aptarsiantis vieną šios bylos aspektą – tautybę ir tikėjimą, kaip, jo žodžiais tariant, sunkinančias aplinkybes.

„Prieš keletą metų, atsimenu, televizija rodė siužetą iš Kauno mečetės. Rodė paprastus, besimeldžiančius tikinčiuosius. Tuo metu balsas už kadro informavo žiūrovus, kad Valstybės saugumo departamentas (VSD) atskleidė kažkokią teroro grupuotę, neva prisidengiančią musulmonų tikėjimo skraiste“, – dėstė M.Gamzajevas ir pridėjo, kad paskui ilgą laiką nesulaukus žinių apie tolesnę situaciją šis pranešimas ėmė atrodyti lyg reklaminis triukas.

Esą skaitytojų ir žiūrovų sąmonėje yra kuriamos maždaug tokios vaizdinės asociacijos: pabėgėlis = čečėnas, čečėnas = musulmonas, musulmonas = teroristas. „O galutinė išvada, kad musulmonas, jeigu jis dar ir čečėnas, yra absoliutus blogis. (...) Ypač apmaudu apie tai kalbėti žinant, kad islamas Lietuvoje gyvuoja jau daugiau nei 600 metų. Turiu omenyje Lietuvos totorius ir tai, kad iš lietuvių musulmonų kilo nemažai iškilių veikėjų“, – aiškino M.Gamzajevas.

Jis tvirtino, kad per 600 metų Lietuvoje nebuvo tokio didelio nesupratimo tarp musulmonų ir katalikų, koks yra dabar. „Kodėl mes pasiduodame propagandai dabar?“ – klausė Tautinių bendrijų tarybos pirmininkas ir pridūrė, kad islamas yra viena iš devynių religijų, kurios Lietuvoje pripažįstamos kaip tradicinės, o šalies specialiosioms tarnyboms trūksta žinių apie kitas tautas ir jų išpažįstamas religijas.

„Tarp E.Kusaitės neva nusikalstamos veiklos įkalčių figūruoja Koranas. Įsivaizduokime, kad, pavyzdžiui, Turkijoje suimtas asmuo ir tos šalies slaptosios tarnybos praneštų visuomenei apie sunkinančią aplinkybę, kad tarp jo asmeninių daiktų buvo aptiktas Naujasis Testamentas. Komentaro, manau, nereikia“, – sakė M.Gamzajevas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min