TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

M.K.Čiurlionio pasaulis – studentų akimis

Spektaklis sukurtas M.K.Čiurlionio paveikslų motyvais ir pagal laiškų fragmentus
Muziejaus nuotr. / Spektaklis sukurtas M.K.Čiurlionio paveikslų motyvais ir pagal laiškų fragmentus
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje trečiadienį, 17 val., atgims genialaus menininko pasaulis.

Tęsiant renginių ciklą „Pasaulis pagal Čiurlionį“ Kaune svečiuojasi ir savo spektaklį pristato Klaipėdos universiteto režisūros specialybės studentai. Būsimų režisierių kūrinys sukurtas pagal Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslus ir laiškų fragmentus.

„Tai – poetinė kompozicija, gimusi iš studentiškų plastinių etiudų. Mes vieningai nusprendėme kurti etiudus pagal iškilaus lietuvių dailininko ir kompozitoriaus M.K.Čiurlionio paveikslus, kurie žadina kiekvieno vaizduotę, sukeldami daugiaprasmių asociacijų virtinę. Vėliau kompozicija pasipildė gražiausiais M.K.Čiurlionio laiškų fragmentais“, – pasakojo spektaklio autoriai.

Pasak studentų, kurdami spektaklį jie siekė ne tiesmukai iliustruoti paveikslus, bet atskleisti kūrinio idėją per jauno žmogaus mąstymo prizmę. Taigi, kompozicijoje M.K.Čiurlionis, jo kūryba ir muzika atpasakojama ir interpretuojama šiuolaikinio žmogaus akimis.

Norėdami sukurti rišlias ir giliaprasmes pasirinktų paveikslų temų interpretacijas studentai aktyviai studijavo menininko gyvenimą, ne kartą lankėsi M.K.Čiurlionio dailės galerijoje, kur domėjosi jo kūryba.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min