Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 16d. 10:43

D.Grybauskaitė sako, kad M.Laurinkaus atšaukimas nebuvo skubotas, diplomato klausimas nukeltas kitai savaitei (papildyta 12.00 val.)

M.Laurinkus
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / M.Laurinkus

Vyriausybė trečiadienį nesvarstys prezidentės Dalios Grybauskaitės nurodymo atšaukti ambasadorių Gruzijoje Mečį Laurinkų. Šis klausimas gali būti nukeltas iki kitos savaitės.

„Šio klausimo Vyriausybės darbotvarkėje nėra, jo įtraukti nėra galimybių“, – 15min.lt sakė premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas Virgis Valentinavičius ir pridūrė, kad žiniasklaidos pranešimai, esą prezidentė reikalauja klausimą apsvarstyti per 24 val., yra netikslūs. Esą klausimas bus svarstomas užsienio reikalų ministrui Vygaudui Ušackui grįžus iš vizito Izraelyje ir Palestinoje.

Užsienio reikalų ministerijos (URM) Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas 15min.lt informavo, jog ministras iš vizito grįš gruodžio 20 dieną, sekmadienį. „Teikimą Vyriausybei dėl ambasadoriaus M.Laurinkaus atšaukimo užsienio reikalų ministras pasirašys ir teiks Vyriausybės svarstymui grįžęs po vizito Izraelyje ir Palestinoje kitos savaitės pradžioje“, – rašoma departamento atsakyme į 15min.lt klausimą.

D.Grybauskaitė antradienį kreipėsi į Vyriausybę dėl buvusio Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovo M.Laurinkaus atšaukimo iš ambasadoriaus Gruzijoje pareigų, nes jis prarado šalies vadovės pasitikėjimą.

Diplomatinius atstovus skiria ir atšaukia prezidentas Vyriausybės teikimu.

Papildyta 12.00 val. Prezidentė teigė, kad sprendimas atšaukti M.Laurinkų nebuvo skubotas, esą jo tinkamumu eiti šias pareigas abejojusi jau seniai. „Jau beveik mėnuo abejoju ambasadoriaus buvimu Gruzijoje, beveik mėnuo buvo kalbėta su URM apie tai. Aš norėčiau, kad diplomatai nepamirštų, kad tai yra diplomatinis darbas, o ne politikavimo“, – sakė D.Grybauskaitė.

Paprašyta patikslinti, ką turi omenyje sakydama „politikuoti“, prezidentė atsakė: „Aš pasakiau tiek, kiek norėjau pasakyti. Ačiū už klausimą.“

D.Grybauskaitė plačiau savo apsisprendimo nekomentavo, tik kelis kartus pakartojo, kad norėtų „matyti diplomatinę tarnybą profesionalesnę, o ne politikuojančią“.

Paklausta, kaip vertina, jog Vyriausybė neįtraukė M.Laurinkaus klausimo į šiandienos posėdį, ir kada norėtų, kad šis klausimas būtų svarstomas, D.Grybauskaitė teigė, jog tikisi sprendimo kitame posėdyje. „Su Vyriausybe kalbėjau, su premjeru kalbėjau, šis klausimas bus įtrauktas į artimiausią posėdį“, – sakė prezidentė.

D.Grybauskaitė teigė „kol kas“ nesiūlanti atšaukti daugiau ambasadorių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min