Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 11, 13:04

M.Navickienė žada pokyčius: paruošta negalios nustatymo reforma

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė naujajame politiniame sezone žada pokyčių socialinės apsaugos srityje. Vienas jų – negalios nustatymo reforma. Nors tiek negalią turinčių žmonių, tiek opozicijos atstovai sutinka, kad permainos reikalingos, esama ir klausimų. Buvęs ministras Linas Kukuraitis sako, kad svarbiausia stengtis sukurti paskatas žmonėms su negalia aktyviai dalyvauti darbo rinkoje. Antraip pertvarka bus eilinis institucinių marškinių keitimas.
Žmonių su negalia eitynės Tik prenumeratoriams
Žmonių su negalia eitynės / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kaip interviu 15min teigė M.Navickienė, reformos projektas artimiausiu metu bus pateikta Vyriausybei.

„Tam, kad negalia būtų nustatoma ne tiktai medicininiais kriterijais, pagal tai, kokia yra žmogaus sveikatos būklė, bet ir pagal socialinę aplinką.

Tai yra, kad net ir žmogus, turintis neįgalumą dėl savo sveikatos priežasčių, gali veikti, gyventi pilnavertiškesnį gyvenimą, jeigu jam yra tinkamai pritaikyta aplinka ir sudaromos sąlygos.

Kad negalios nustatymas būtų ne tik pagal medicininius kriterijus, bet ir pagal socialinę aplinką, kad viskas vyktų vieno langelio principu“, – nurodė socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

Tuo pačiu, anot jos, lauks Neįgaliųjų reikalų departamento pertvarka.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Monika Navickienė
Lukas Balandis / BNS nuotr./Monika Navickienė

Skatins naudotis integracijos priemonėmis

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Komunikacijos skyriaus atstovų teigimu, pirmiausia numatomos pertvarkos kryptys buvo pristatytos ministerijos rengtose viešosiose konsultacijose, kuriose dalyvavo įvairių sričių ekspertai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min