Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 12d. 09:40 , Atnaujinta: 2019 vasario 12d. 10:07

Mindaugas Puidokas pašalintas iš „valstiečių“ frakcijos

Mindaugas Puidokas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Mindaugas Puidokas

Apie dalyvavimą prezidento rinkimuose pirmadienį pranešęs Seimo „valstietis“ Mindaugas Puidokas antradienį slaptu balsavimu buvo pašalintas iš frakcijos – iš 43 M.Puidoko kolegų jį balsavimo metu palaikė penki – du biuletenius sugadino, trys balsavo prieš pašalinimą.

M.Puidokas, salę palikęs dar posėdžiui nesibaigus, žurnalistams sakė nesutikęs iš frakcijos trauktis savo noru, nes tai, anot jo, būtų rinkėjų išdavystė.

„Aš atėjau su šia programa, su šia frakcija, išsakiau vienintelį norą, kad būtų vykdomi mūsų pažadai ir įsipareigojimai žmonėms, – dėstė Seimo narys. – Vyko balsavimas iš 43 balsavusių 38 frakcijos kolegos pasisakė už tai, kad aš būčiau pašalintas iš frakcijos.“

Balsavimas, anot jo, vyko pagal vidinį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) reglamentą.

M.Puidokas apgailestavo, kad frakcijoje jam vietos neliko.

„Gaila, kai su žmonėmis dirbi ilgai ir vėliau nepavyksta tęsti to nuoseklaus darbo. Bet aš vertinu tai kaip sprendimą, kuris buvo padiktuotas visos situacijos logikos ir tos vienvaldiškos lyderystės, kurią turi mūsų politinėje jėgoje ponas R.Karbauskis“, – kalbėjo Seimo narys.

15min jis tikino nesijungsiantis prie Seime veikiančių frakcijų, dirbsiantis Mišrioje Seime narių grupėje.

Minėtasis LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad pašalinus M.Puidoką iš frakcijos jis neteko ir Seime turėtų pareigų. Iki šiol jis buvo Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko bei delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkės pavaduotojas.

Neteks visų pareigų, susijusių su LVŽS

„Jis pašalintas iš frakcijos. Tuo pačiu jis netenka visų pareigų, kurias suteikė frakcija – jis bus pakeistas ir kaip NATO Asamblėjos delegacijos narys, kaip Europos komiteto pirmininko pavaduotojas, ir atitinkamai kils klausimas, ar gali du Mišrios grupės žmonės būti Užsienio reikalų komitete, nes jis dabar tampa Mišrios Seimo narių grupės nariu“, – dėstė politikas.

Anot R.Karbauskio, iš frakcijos M.Puidokas buvo pašalintas dėl to, kad jo sprendimai esą prieštarauja „valstiečių“ nuostatoms. Jis neigė, kad M.Puidokas kūrė partijos rinkimų programą, darė sprendimus, susijusius su LVŽS.

„Pirmą sykį per du su puse metų jis ėmėsi kažką kritikuoti – niekada nepasisakė prieš sprendimus, kurie buvo priiminėjami. Dabar aiškiai pasirinkta taktika kenkti mūsų partijos kandidatui prezidento rinkimuose. Aiškiai pasirinkta taktika, kuri yra priešiška mūsų sąjungos ir frakcijos interesams“, – aiškino R.Karbauskis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Slaptą balsavimą dėl M.Puidoko likimo frakcijoje LVŽS pirmininkas sakė siūlęs dėl to, kad „procesas būtų maksimaliai demokratinis“.

„Mes žinojom, kad yra keli frakcijoj žmonės, kad sprendimas jį pašalinti, jį darys didvyriu [...]. Jokių šansų sulaukti paramos jo veiklai frakcijoje nėra ir negalėjo būti“, – apie tai, kad anksčiau M.Puidokas skelbė kursiąs frakcijoje jį palaikančių kolegų vidinę grupę, kalbėjo R.Karbauskis.

LVŽS lyderis teigė, kad per artimiausią partijos tarybos posėdį bus sprendžiama dėl M.Puidoko pašalinimo iš partijos, nes įstatai esą nenumato galimybės narystės stabdyti.

S.Skvernelis: M.Puidoko kandidatavimas – didesnė galimybė pasirinkti

Premjeras Saulius Skvernelis M.Puidoko sprendimo siekti prezidento posto nekomentavo.

„Tai kiekvieno žmogaus, kuris turi arba turės 40 metų, apsisprendimas. Žmonėms yra dar didesnė galimybė pasirinkti. Taip ir vertinu ir daugiau šituo klausimu neturiu ką pasakyti“, – dėstė jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigė balsavime nedalyvavęs, nes nepriklauso frakcijai, taigi, ir balsuoti negali.

Paklaustas, kaip balsuotų, jeigu dalyvautų posėdyje, Seimo pirmininkas atsakė: „Būtų balsavimas slaptai.“

„Vakar aš komentavau, kad jis tik stabdo narystę. Turbūt dviejų kandidatų iš vienos partijos... Būtų keista. Vis tik aš priėmiau partijos suvažiavimo sprendimą, kad kandidatas yra S.Skvernelis [...] ir turime suteikti pagalbą tam vienam“, – dėstė V.Pranckietis.

Seimo „valstietis“ M.Puidokas iš frakcijos buvo pašalintas po to, kai pirmadienį paskelbė dalyvausiantis gegužę vyksiančiuose Lietuvos prezidento rinkimuose. Jis taip pat pranešė stabdantis narystę partijoje.

Vertindamas šį sprendimą, R.Karbauskis anksčiau 15min teigė, kad M.Puidokas neturi reikiamų savybių būti prezidentu, kad politikas per du mėnesius pasikeitė, „susimaišė realybėje“. Pats M.Puidokas aiškino, kad jam apmaudu dėl frakcijos lyderio prisiimto gydytojo vaidmens.

Prezidento rinkimuose „valstiečiai“ remia nepartinį premjerą Saulių Skvernelį. R.Karbauskis teigė, kad LVŽS jo rinkiminei kampanijai prisidės tiek, kiek reikės.

Pirmadienį „valstiečių“ frakciją pranešė paliekantis dar vienas prezidento posto siekiantis parlamentaras Naglis Puteikis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie 15min