Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

M.Varaškos sąžinei turės patarti Seimas (papildyta K.Masiulio komentaru, 16.46 val.)

M.Varaška sakė, kad pagal „prisikėliečių“ NTM koncepciją visus objektus siūloma apmokestinti vienodu dydžiu – 0,1-0,5 procento.
Redo Vilimo nuotr. / M.Varaška nufilmuotas kalbantis su A.Sacharuku, kai šis balsavo už kitą Seimo narį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas artimiausiu metu gali būti priverstas dar kartą balsuoti dėl komisijų, tiriančių apkaltų Krikščionių partijos frakcijos nariams Linui Karaliui ir Aleksandriui Sacharukui galimybes, sudėties. Iš komisijų gali tekti pasitraukti Krikščionių partijos nariui Mantui Varaškai. Seimo etikos sargai pasiūlė jam elgtis pagal sąžinę, bet jis norėtų atsiklausti visų parlamentarų patarimo.

Visos abejonės kilo dėl vaizdo įrašo, kuriame matyti, kaip M.Varaška Seimo salėje kalbasi su A.Sacharuku kaip tik tuo metu, kai šis balsavo vietoj L.Karaliaus, tuo metu viešėjusio Azijoje. Kai kuriems apkaltų komisijų nariams kilo įtarimų, kad M.Varaška galėjo matyti, kaip A.Sacharukas daro nusižengimą, todėl esą jis negalėtų dalyvauti apkaltų komisijų darbe, mat yra šališkas.

Krikščionių partijos narys nesiryžta pats priimti sprendimo, ar trauktis iš komisijų. Jis kreipėsi  į Seimo etikos sargus, kad šie patartų, kaip elgtis. Tačiau Etikos ir procedūrų komisija (EPK) atsisakė priimti tokią atsakomybę ir paliko M.Varaškai elgtis pagal sąžinę.

Komisija priėmė sprendimą, kad jam pačiam reikia apsispręsti ir vadovautis savo sąžine.„Komisija peržiūrėjo įrašus. Vizualiai vieniems atrodo vienaip, kitiems kitaip. Komisija priėmė sprendimą, kad jam pačiam reikia apsispręsti ir vadovautis sąžine. Mes nesame teisėjai, negalime įrodyti, kad jis tikrai matė ar nematė, kaip A.Sacharukas balsuoja už kitą asmenį. Jam pačiam čia reikėtų priimti sprendimą“, – sakė EPK pirmininkas Algimantas Salamakinas. Jis aiškino, kad etikos sargų sprendimą apsunkina tai, jog A.Sacharuko ir M.Varaškos pokalbis yra užfiksuotas tik vaizdo įraše, o garso įrašo nėra.

Tačiau ir šį sprendimą išgirdęs M.Varaška nesiryžo priimti sprendimo. Jis nutarė kreiptis į Seimo valdybą su prašymu, kad dėl jo galimybės toliau dirbti komisijoje balsuotų visas parlamentas. „Tai negali būti mano asmeninis vertinimas. Mano požiūriu, EPK  nepriėmė jokio sprendimo“,  – aiškino parlamantaras.

Trečiadienį M.Varaška pasirodė apkaltų komisijų posėdyje, kur apklausiamas A.Sacharukas. Taip jis žada elgtis iki tol, kol dėl jo darbo komisijoje balsuos visas Seimas. 

Paklaustas, ką iš tiesų veikė minėtame vaizdo įraše, M.Varaška sakė: „Aš tikrai negalėčiau pasakyti, ką mes iš tiesų ten darėme prieš tris mėnesius. Aš tikrai neužfiksavau balsavimo pažeidimo procedūros.“ Politikas tvirtino, kad jam pačiam nekyla abejonių dėl galimybės dirbti apkaltų frakcijos kolegoms prielaidas tiriančių komisijų darbe. Tačiau pridūrė suprantąs, jog kiti „žmonės, matydami tą epizodą, gali interpretuoti įvairiai“.

M.Varaškos sprendimą prašyti Seimo patarimo A.Salamakinas įvertino teigiamai: „Tai išmintingas sprendimas.“

K.Masiulis: balsavimo už kitą Seimo narį neįmanoma nepastebėti (Papildyta 16.46 val.)

Apkaltų galimybes nagrinėjančių komisijų pirmininkas Kęstutis Masiulis sakė, jog epizodą, kaip M.Varaška kalbasi su A.Sacharuku šiam balsuojant L.Karaliaus kortele, aptiko jis pats.
 

„Kaip komisijos pirmininkas jaučiu didžiulės atsakomybės naštą. Pats labai įdėmiai nagrinėjau visą medžiagą. Ne vieną kartą peržiūriu tuos epizodus, kaip yra balsuojama už save ir už kitą asmenį. Ir viename epizode užfiksavau, kaip gerbiamas M.Varaška, mano supratimu, stebi tą procesą. Man taip pasirodė“, – pasakojo K.Masiulis.
 

Taip pat komisijų pirmininkas tikino, kad M.Varaška turėjo pastebėti, jog A.Sacharukas daro prasižengimą – esą tai psichologinis dalykas.
 

„Kas dieną mes nepastebime daugelio įvairiausių reiškinių, kurie yra kasdieniški ir tipiški. Bet kada yra koks nors netipinis atvejis, mes atkreipiam dėmesį. Tikrai Seimo nario balsavimas už kitą asmenį, kai jis iš kišenės išsitraukia vieną kortelę, nėra kasdienis“, – įsitikinęs K.Masiulis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min