Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

M.Adomėnas: Kultūros ministerija savo nuožiūra dar apkarpė VEKS

Mantas Adomėnas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Mantas Adomėnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Parlamentaras konservatorius Mantas Adomėnas tvirtina, kad Kultūros ministerija sumažino lėšas, numatytas programai „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ ir knygų leidybai.

Pirmadienį Seime per spaudos konferenciją Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys pareiškė, kad Kultūros ministerijos finansiniame plane finansavimas VEKS sumažintas 2,5 mln. litų, nors šių metų biudžete VEKS programai įgyvendinti patvirtintas 25 mln. litų biudžetas.

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius, anot parlamentaro, yra sakęs, kad šie pinigai, skiriami ir taip sumažintai programai, yra tikslinė dotacija ir jų perskirstyti, kaip ir Dainų šventei skirtų lėšų, negalima.

M.Adomėno teigimu, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto išvažiuojamajame posėdyje kultūros ministras Remigijus Vilkaitis atsisakė paaiškinti, kokiu teisiniu pagrindu daromi tokie sprendimai.

Anot parlamentaro, finansavimas projektams jau ir anksčiau buvo mažinamas, palyginti su tuo, kas buvo numatyta vasario mėnesį patvirtintoje programoje. Tačiau tie mažinimai esą nebuvo tokie skausmingi ir vykdytojai su jais sutikdavo.

Pastaruoju metu siūlymai mažinti finansavimą esą tapo radikalūs – siūloma nefinansuoti projektų viešinimo, reklamos bei administravimo išlaidų. Kartais esą tiesiog mažinti išlaidas nenurodant priežasčių.

„Šiuo metu atlikta projektų už maždaug 16 mln. litų, dar neįgyvendintų projektų yra 22 už 7,7 mln. litų. Įvertinus netikėtą programos finansavimo sumažinimą 10 proc., likusių 22 projektų biudžetus reikėtų mažinti 30 proc. Jau ir taip sumažintų projektų biudžetų tiesiog nebėra kur mažinti. Vadinasi, kai kuriuos iš jų reikėtų atšaukti“, – pranešime teigė parlamentaras.

Anot jo, lietuviškų ir kultūrai svarbių knygų leidybai vasario 26 d. patvirtinti 2,212 mln. litų ir balandžio mėnesį daugiau nei 1 mln. litų apkarpytas biudžetas yra įšaldytas – sutartys nepasirašytos, leidėjai laikomi nežinioje.

M.Adomėno teigimu, didžiąją dalį Kultūros ministerijos biudžete sudaro lėšos, skirtos „strateginiam planui vykdyti“.

„Didžioji dalis Kultūros ministerijos išlaidų – pačios ministerijos gyvenimo išlaidos. Šios sumos sumažinti taupymo fone beveik neplanuojama“, – pareiškė M.Adomėnas.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min