Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 5d. 15:17

M.K.Čiurlionio ir jo amžininkų darbai jau Lietuvoje (atnaujinta 18.04)

M.K.Čiurlionis
M.K.Čiurlionis

Vėluodamas dvi valandas Kauno tarptautiniame oro uoste nusileido Čiurlionio ir kitų Lietuvos dailės klasikų kūrinius gabenęs karinis lėktuvas.

Karinių oro pajėgų lėktuvu iš Ukrainos į Kauną paskraidinti žymiausių Lietuvos dailininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir jo amžininkų tapytojų Adomo Varno,  Petro Kalpoko, Jono Šileikos, Kajetono Sklėriaus, Justino Vienožinskio, Mstislavo Dobužinskio ir Antano Žmuidzinavičiaus kūriniai.

Pasak Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus Osvaldo Daugelio, vertingo krovinio, kurio draudimas siekia 19 mln. Lt, pargabenimu rūpinosi Kultūros ministerija.

„Nežinau, kodėl paveikslus pargabena kariškiai. Lapkritį į Ukrainos dailės muziejų, kur jie buvo eksponuojami, paveikslus nuskraidino „flyLAL“. Tačiau ar jie ir turėjo parskraidinti, nežinau. Mums nelabai svarbu. Bet kokiu atveju toks pargabenimo būdas – pats tinkamiausias. Būtų blogiau, jei paveikslus tūkstančius kilometrų vežtume traukiniu ar kitu antžeminiu transportu“, – tvirtino O.Daugelis.

Kauno tarptautinį oro uostą brangus krovinys turėjo pasiekti 15.40 val. Tačiau kadangi valandą vėlavo lėktuvas iš Lietuvos, nusikėlė skrydis iš Ukrainos. „Darbuotojai paveikslų muziejuje lauks   tiek, kiek reikės. Žinau, kad oro uoste krovinys turi būti apie 16.40 val., o pas mus – po geros valandos, gal net dviejų. Į muziejų juos pargabens tam pasamdytos transporto kompanijos atstovai“, – sakė muziejaus direktorius.

M.K.Čiurlionio ir jo amžinininkų tapytojų kūrinių paroda nuo lapkričio iki vasario pradžios buvo eksponuojama Nacionaliniame Ukrainos dailės muziejuje. Ji – viena iš projekto „Lietuvos dienos Ukrainoje 2008“ renginių. Iš viso pernai Ukrainoje buvo surengta daugiau kaip 50 renginių, pristačiusių Lietuvos kultūrą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min