Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

M.Adomėno institute paskaitas skaičiusi viceministrė nenusišalino skiriant jam 2,5 mln. litų

Švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė.
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo nario Manto Adomėno įsteigtame Demokratinės politikos institute (DPI) paskaitas skaičiusi švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė nenusišalino balsuojant dėl instituto prašymo skirti 2,5 mln. litų skyrimo aukštosioms mokykloms reitinguoti.

Pasak dienraščio „Vilniaus diena“, Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) pateikė DPI paraiškos vertinimo protokolą.

Ant dienraščio instituto paraišką vertino Nacionalinės studijų programos vertinimo komitetas, kuriame yra du su DPI susiję asmenys. Ministro Gintaro Steponavičiaus visuomeninis konsultantas Paulius Subačius dėl galimo interesų konflikto nuo balsavimo nusišalino, viceministrė N.Putinaitė – nenusišalino.

Kaip matyti iš DPI metinės ataskaitos, spalio pabaigoje, praėjus vos porai savaičių po to, kai pati pritarė sprendimui institutui skirti pustrečio milijono litų, N.Putinaitė skaitė paskaitas instituto organizuotame renginyje „Rudens akademija“. N.Putinaitė taip pat yra viena iš DPI parengtos antologijos „Lietuviškas konservatizmas“ autorių.

N.Putinaitė interesų deklaraciją pastarąjį sykį pateikė dar dirbdama prezidento Valdo Adamkaus patarėja. Tapusi švietimo ir mokslo viceministre ji to nepadarė.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ieško korupcijos požymių M.Adomėno veikloje. To paprašė įtartinas valstybės lėšų dalybas narstantys prokurorai.

Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Aurelija Juodytė dienraščiui teigė, jog Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka su pagalbos prašymu kreipėsi į STT, kuriai perduota visa turima informacija, susijusi su ŠMM sprendimu DPI skirti 2,5 mln. litų.

A.Juodytės teigimu, prokurorai prašo STT antikorupcinio vertinimo šioje istorijoje. Jeigu STT konstatuos, kad M.Adomėno veikloje esama korupcijos požymių, Generalinė prokuratūra tikriausiai pradės ikiteisminį tyrimą. Kol kas neatskleidžiama, kokie įtarimai gali būti pateikti konservatorių partijos delegatui Seime.

Birželio viduryje opozicinė „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija kreipėsi į ministrą G.Steponavičių ir finansų ministrę Ingridą Šimonytę, kad jie paaiškintų, kodėl milijoninį konkursą laimėjo M.Adomėno institutas.

Politikų pareiškimą taip pat gavo Valstybės kontrolė ir Generalinė prokuratūra. Prieš kurį laiką Seimo Darbo partijos frakcija dėl šios istorijos kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ir parlamentinę Antikorupcijos komisiją.

ŠMM paskelbė, jog atsiradus abejonių dėl nacionalinės aukštųjų mokyklų reitingavimo sistemos idėjų konkurso vykdymo, G.Steponavičius artimiausiu metu nepasirašys įsakymo dėl lėšų skyrimo DPI. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min